Simpson má první titul, Harrington zase play-off

22.08.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Webb Simpson, vítěz Wyndham Championship

Webbu Simpsonovi zase o tak moc nešlo, hrál uvolněně, a proto se nakonec prosadil. Vyhrál Wyndham Championship a posunul se na třetí místo ve FedEx Cupu. A právě kvůli bodům do této soutěže bylo zajímavé i dění na mnoha dalších místech leaderboardu. Například takový Padraig Harrington zachránil co se dalo, ale s odřenými zády.

Simpson natsupoval do finálového kola jako lídr a tuto pozici nedal všanc. Stačilo mu k tomu jeho nejhorší kolo v Sedgefield Country Clubu, ale na druhé straně kolo bezchybné a úsporné s trojicí birdie. Celkově se dostal na 18 ran pod par a patří mu prémie ve výši 918 tisíc dolarů.

„Upřímně řečeno, myslel jsem si, že vítězné skóre bude nižší,“ oddechl si Simpson. „Já jsem mohl kontrolovat svou hru, ne hru ostatních. Jsem velice šťastný, jak jsem hrál,“ doplnil.

Šestadvacetiletý rodák z Raleighu korunoval svou nejlepší a v pořadí třetí plnou sezonu na PGA Tour. Byl už dvakrát druhý (Transitions a Zurich Classic, kde podlehl až v play-off Bubbovi watsonovi). Zároveň si spravil chuť po PGA Championship, kde v minulém týdnu neprošel cutem.

S druhými místy má bohatou zkušenost George McNeill. Jeho cesta na zámořskou Tour byla trnitá, ale jen co se na ni dostal, dočkal se v roce 2007 premiérového titulu. Na další od té doby čeká, teď získal už šesté druhé místo. V neděli zahrál -6, i tak ale za vítězem zaostal o tři rány.

Výrazně větší ztrátu nabral Padraig Harrington. Irčan na doby své největší slávy vzpomíná a měl poslední příležitost, jak se dostat do play-off. Podařilo se mu to tím nejtěsnějším způsobem. V Sedgefieldu dosáhl výkonu -6, obsadil dělené 47. místo a v konečném pořadí základní fáze FedEx Cupu je na 124. přičce. Prvního turnaje čtyřdílné vyřazovací části se přitom zúčastní 125 hráčů.

Nebude mezi nimi Angličan Paul Casey, druhdy člen první desítky světového žebříčku. Tři kola se držel, ale finálové pokazil na 73 (+3), klesl na stejnou pozici jako Harrington, jenže pro něj to ve FedEx Cupu znamená až 144. pozici, tedy mimo play-off.

Mimo se ocitli i Američané Justin Leonard (126. ve FedEx Cupu) a Tim Petrovic (128). Oba se na Wyndham Championship umístili na 17. příčce a oběma stačilo zahrát o ránu lépe a v play-off by byli také. „Co nadělám, měl jsem pětadvacet týdnů na to, abych hrál takhle dobře,“ krčil rameny Leonard.

Dobrých výsledků dosáhli i dva předchozí vítězové play-off. Fidžan Vijay Singh, jenž triumfoval v roce 2008, skončil na děleném čtvrtém místě, a nejlepší hráč loňského ročníku Američan Jim Furyk na děleném devátém.

Už po PGA Championship bylo jasné, že závěr americké sezony se nebude týkat dvojnásobného vítěze z let 2007 a 2009 Tigera Woodse, jemuž patří konečná 132. pozice.