Šimon Zach na Junior Players

31.08.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Šimon Zach - Ponte Vedra

Neděle – poslední kolo
Šimon Zach hrál v neděli 73 úderů  (+1) a s celkový skore 223 ran (+7) si polepšil o čtrnáct pozic a skončil na velmi pěkném 20. místě. Zvítězil Američan Austen Truslow (-3).

Sobota – 2. kolo
Šimon  Zach dnes předvedl výkon z nejlepší strany svého výkonnostního spektra. Dva eagle, tři birdie, čtyři bogey, 69 ran, třetí nejlepší výsledek dne a posun na 34. místo.

„Dnes se mi hrálo o poznání lépe, padaly mi tam puty a to mě drželo nahoře. Zvláště na mojí druhé devítce (startoval jsem z desáté jamky) se mi dařilo skorovat. Během osmi jamek jsem se dostal na čtyři pod par. Na těchto dvou hřištích, které jsem hrál, nejde o to kolik dáte birdie, ale kolikrát minete a musíte připsat a kolikrát dokážete zachránit par. Zítra máme slíbené pin pozice jako v neděli na The Players takže se mám na co těšit. Dneska jsme hráli jiné hřiště a zítra hrajeme zase Staidum Course,“ napsal z Ponte Vedra Šimon Zach.

Šimon Zach

Pátek – 1. kolo
První kolo Zachovi nevyšlo.  Jedno čtyřbogey, jedno double bogey,  pět bogey  a dva berdíky (+9) ho řadí na 57. místo. Vedou Američané Jonatha Hardee a Austen Truslow (-1).

„Zahrál jsem drive kousek do roughu. Poté jsem přihrával před vodu, ale lay up jsem trošku přestřelil, takže míč skončil až v roughu před vodou. Odtud jsem trefil green, ale sjelo mi to do bunkru a leželo ve stopě. Snažil zahrát na střed greenu, ale topnul jsem to až do vody, která byla z mého úhlu hned za jamkou. Jelikož jsem ji neměl kde dropovat hrál jsem znovu z bunkru, ale ani napodruhé se mi to z něj nepodařilo vyhrát, na green jsem to zahrál až napotřetí, pak dva puty a bylo z toho devět ran,“ popsal český hráč příděl devíti ran na jedenácté jamce.

Šimon Zach, hráč GC Erpet Praha, obdržel pozvání od Americké juniorské asociace (AJGA) na Juniors Players. Tříkolový turnaj pro juniorské hráče se hraje stejně jako dospělé Players na hřišti TPC Sawgrass na Floridě od pátku 30.8 do neděle 1.9. Pozvánku obdrželo 60 nejlepších hráčů z amerického juniorského žebříčku a 18 hráčů zbytku světa.

Jedná se první start českého hráče na turnaji této úrovně. Na účast Šimona Zacha  přispěla ČGF.

Výsledky

Odkazy: … TPC SawgrassHřiště na satelitní mapěAJGAStránky turnaje