LPGA – Sime Darby Malaysia

12.10.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Lexi Thompson

LPGA Tour – Sime Darby LPGA Malaysia, Kuala Lumpur Golf and Country Club, Kuala Lumpur, Malajsie
(10. – 13. 10. 2013, časový posun: +6 hodin)

Neděl – 4. kolo
Osmnáctiletá Američanka Alexis „Lexi“ Thompson fantastickým výsledkem 67,63,66,69 (-19) dosáhla na druhý titul své profesionální kariéry. Vítězství dosáhla s nebývalou suverenitou a rekordním skore turnaje. Druhou Číňanku Shanshan Feng (-15)  za sebou nechala o čtyři údery, třetí Pettersen a Ilhee Lee (-12) na ní ztratily dokonce sedm ran. Thompson si z Kuala Lumpuru odváží šek na 300.000 dolarů, v dnešním přepočtu 5,6 milionu českých korun.  Šestá skončila česky mluvící Němka Sandra Gal  (-8), Jessica Korda skončila na 26. místě. Obhájkyně Inbee Park  nedosáhla výše než na 32. pozici (-1).
Další umístění: 6. Lewis (-8), 12. Wie, Pressell (-7), 15. Creamer, Ryu (-6), 20. Hedwall (-5), 23. Ciganda (-3), 26. Shin (-2), 36. Ai Miyazato(E), 66. Tseng (+16), 71. Booth (+28).

Sobota – 3. kolo
Už jsou jen dvě vážné uchazečky o titul a z nich má Američanka Lexi Thompson před finálovým kolem mnohem výhodnější pozici, vede o tři rány. Po výkonu 66 (-5) se prodrala do vedení s celkovým skóre -17 a odsunula za sebe Jihokorejku Lee Il-hee, neboť ta zapsala v prvním víkendovém dnu pouze 70 (-1). O třetí místo se dělí Norka Suzann Pettersen a Číňanka Feng Šan-šan, avšak jejich průběžná bilance -11 napovídá, že k titulu by jim musely přispět dvě výše zmíněné konkurentky špatným nedělním výkonem. Z česky hovořících hráček se na pozicích udržela jen Němka Sandra Gal, jež po dalším mírném mezidenním zhoršení na 71 dělí 28. příčku, zato Američanka Jessica Korda předvedla výkyv 76 (+5) a spadla na místo třiačtyřicáté.
Thompson její páteční skok a skvělý výsledek motivoval, i tentokrát se do hřiště pustila a na první devítce nasbírala tři birdie. Až do konce pokračovala v bezchybném výkonu a ještě dvakrát skóre snížila. „Vrátila jsem se ke starému stylu patování, který jsem používala jako hodně malá,“ prozradila osmnáctiletá golfistka, proč jí to tak šlo na greenech. Litovala trochu hodinového přerušení hry kvůli bouřce, protože po návratu na hřiště zapisovala už jen pary, i  tak ale zářila spokojeností. Sesazená lídryně Lee díky birdie na osmnáctce mírně srazila Američančin náskok a s bilancí -14 se jí bude lépe útočit.
Další pořadí: 5. Nordqvist, Icher (-9), 7. Ryu (-8), 11. Lang (-7), 13. S. Lewis (-6), 18. Wie, Kerr (-5), 28. I. Park, Gal (-3), 31. Ciganda, A. Mijazato (-2), 38. N. Y. Choi, J.Y. Shin  (-1), 43. Korda (+1), 48. Webb (+2), 59. Tseng (+6).

Pátek – 2. kolo
Ještě jedno vynikající kolo a náskok jedné rány lze v takovém případě udržet, jak to Jihokorejka Lee Il-hee dokázala. Formu přetavila do výkonu 65 ran (-6) a se součtem -13 jí patří nejvyšší pozice a znovu před americkou konkurentkou. Tou je ale pro změnu Lexi Thompson, neboť její předchůdkyně Brittany Lang zahrála jen even par a vypadla z první desítky. Česky hovořící hráčky mírně klesly, Američanka Jessica Korda na dělené 23. místo, Němka Sandra Gal na 29.
Thompson vylepšila skvělý start asijské hráčky na 63 (-8), i s jedním double bogey, ale také eaglem ze čtyřparové čtrnáctky. Nebyl to ale nejnižší výkon dne a turnaje, ten má na kontě další Jihokorejka Amy Jang, jejíchž 62 ran (-9) je složeno z deseti birdie a jednoho bogey, znamená pak dělenou šestou pozici. Vedoucí Lee nasbírala svých sedm birdie do třinácté jamky, pak už neskórovala, naopak zapsala své první turnajové bogey na šestnácté jamce. To je pětipar a ty jsou zatím slabinou čtyřiadvacetileté golfistky na malajské půdě. „Zkazila jsem hodně ran, ale zachránila jsem to patováním,“ zhodnotila svůj výkon Lee.
Další pořadí:
3. Feng (-10), 4. I.K. Kim, Creamer (-9), 8. Ryu, Kerr, Pettersen (-7),  16. Wie, J.Y. Shin, S. Lewis (-5), 23. Korda (-4), 29. Gal (-3), 34. Ciganda, A. Mijazato (-2), 48. Webb, Tseng (+1), 53. N.Y. Choi (+2).

Čtvrtek – 1. kolo
Bezchybný výkon vynesl Jihokorejku Lee Il-hee do čela. Její skóre 64 (-7) je o jednu ránu lepší než jakého dosáhla Američanka Brittany Lang na samostatném druhém místě. O třetí se se ztrátou dalšího úderu dělí další čtyři golfistky. Čechoameričanka Jessica Korda začala výkonem 68 (-3), po němž jí patří dělená patnáctá pozice, a další česky hovořící žena ve startovním poli Sandra Gal reprezentující Německo je dělená jednadvacátá, hrála o ránu hůř.
Lídryně ke svému nejlepšímu dennímu výkonu dospěla s vynecháním všech tří pětiparových jamek, naopak skórovala na třech tříparových ze čtyř, které na hřišti jsou. „Mým cílem bylo den co den zahrát tři pod,“ vysvětlila letošní vítězka turnaje na Bahamách, jak v Malajsii překročila plán. Jinak má v této sezoně už jen jedno umístění v top 10. Rozhodující trhák se jí podařil v podobě čtyř birdie mezi 12. a 17. jamkou. Lang zahrála stejný počet birdie, ale i jedno bogey, a to na devítce, kde kolo končila.
Další pořadí: 3. Recari, Creamer,  Ewart-Shadoff, E.H. Ji (-5), 7. Pettersen, Feng, Kerr, Thomspon (-4), 15. Korda (-3), 21. S. Lewis, Gal, A. Mijazato (-2), 28. Ryu (-1), 39. Webb, Tseng, Ciganda, Wie. J.Y. Shin (E), 64. N.Y. Choi (+5).

Všechny významné veličiny jsou tu, asijské pětinedělí před návratem na americkou půdu se musí využít, když už tam hráčky jednou váží cestu. Jsou mezi nimi i Jessica Korda a Sandra Gal, jakožto i příslušnice světového top 10. Loni už tady na sebe upozornila současné světová jednička Inbee Park, která v závěru předčila krajanku tehdejší obhájkyni titulu N. Y. Choi. Vítězka zahrála konsistentní čtyři kola v rozmezí čtyř úderů. Na paru 71 o délce 5 711 metrů se bude hrát o podíly z dotace dva miliony dolarů (37,6 milionu korun).

Odkazy: … Kuala Lumpur Golf and Country ClubSatelitní mapa hřištěStránky turnajeLoňské zpravodajství na golf.cz

 

.