Shriners Hospital for Children

19.10.2014 | Boris Šetina | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ben Martin

PGA Tour – Shriners Hospital for Children Open, Las Vegas, USA ( 15. – 19.10.2014 , časový posun -9 hodin)

Neděle – poslední kolo
Po impozantních 62 ve třetím kole hrál  Američan Ben Martin ve finálovém kole 68 ran. Poslední čtyři jamky hrál čtyři pod par, včetně eagle na 16. jamce. Udržel vedení od dva údery a dosáhl vítězství (-20).
Pro sedmadvacetiletého Američana je to první vítězství v PGA Tour. „Byl to skvělý závěr. Čtyři pod na posledních čtyřech jamkách pro získání prvního vítězství je prostě úžasné,“ pochvaloval si po hře vítěz .

Na druhém místě (-18) se umístil Američan Kevin Streelman. Na čtvrté pozici (-15) se seřadili Brooks Koepka, neúspěšný obhájce Webb Simpson a Jimmy Walker.

Alex Čejka ve třetím kole už nedokázal hrád pod par jako první tři kola, došel v paru, což ho stálo  devět míst. Získal konečnou 18. pozici (-11).

Další umístění: 10. Matsuyama, Snedeker (-13), 16. Watney, English (-12), 18. Senden, Laird (-11), 18. Čejka (-11), 28. Ishikawa (-10), 33. Steele, Cink (-9), 49. Singh (-7), 56. VanPelt (-5), 63. O´Hair (-4).

Konečné Top 10:

Video – vítězův putt do eagle na 16. jhamce

 

Sobota – 3. kolo
Deset birdie a jedno bogey je rekordní skore Američana Bena Martina (-17), které ho vyneslo do čela pořadí se dvěma ranami náskoku na druhého Skota Russela Knoxe (-15).  Skore 62 ran, čistých devět birdie zahrál také Jimmy Walker. Rekordní skore ho vyneslo o 27 příček výše na 3. místo (-13). O sedmnáct míst výše se posunul Brooks Koepka. Je na 5. místě (-12).

Skvělý výkon předvádí český Nemec Alex Čejka. Zahrál třetí výsledek pod par, o tři údery lepší ne v předchozím kole a do finálového kola půjde z 9. pozice (-11).

Obhájce Simpson zůstal na 5. pozici, na vedoucího Martina ztrácí pět ran s velmi nízkou šancí na obhájení loňského vítězství.

Další pozice: 9. Bohn, Snedeker, Laird  (-11), 18. Stadler (-9), 24. Molder, Singh, Matsuyama, Cink (-8), 42. DeJonge, Huh, Steele, Ishikawa  (-6).

op 10 třetího kola:

Video – přehled třetího kola:

 

Pátek – 2. kolo
Američan Andrew Putnam (-10) hraje teprve druhý turnaj PGA Tour, ale má dost zkušeností z web.com . Jako nováček, „rookie“ si zatím vede skvěle, sedm birdie a jedno bogey, druhé kolo hrál kolo šest ran pod par. Sdílí vedení se Skorem Russellem Knoxem, který byl loni na 40. místě žebříčku FedEx. Třetí příčku (-9) dělí Američan Andrew Swoboda s krajanem Tonym Finau, který je jedním z tipů odborníků na vítěze.

Na dostřel se přiblížil obhájce Webb Simspon. Pátečních 65 úderů, čistých šest birdie, ho katapultovalo vzhůru výsledkovou listinou o 33 míst na 5. pozici. Simpson ztrácí  pouhé dva údery na lídra a může aspirovat  na vedení i na obhajobu loňského vítězství.

Další z favoritů Brooks Koepka zahrál 66 a získal 16 pozic  a je na 22. místě, pět ran za čelem turnaje.
Skvěle hraje Alex Čejka. Obě kola pod par, celkem pět pod a sdílí dobrou společnost na 22. pozici s Koepkou, Watneym, Stadlerem a Matsuyamou.

Situaci Phila Mickelsona, který před pár týdny puttoval z VIP tribuny, zopakoval v pátek Justin Thomas, který chipoval do birdie z hostpitality terasy. Situaci uvidíte hned na začátku následujícího videopřehledu druhého kola.

Další pozice: 5. Martin, VanPelt, Laird (-8), 13. Snedeker (-7), 22. Watney, Čejka, Stadle, Matsuyama, (-5), 30. Steele, Apleby, Singh, Molder,  (-4), De Jonge, Walker (-4), Harrington (-3), 45. Cink, English (-3), 65. Villegas, Ishikawa (-2).
Cutem neprošli:
Hahn, Sabbatini, Romero, Horschel, Allenby, Garrigus, Slocum, Immelman, Goosen, Glover.

Top 10 druhého kola:

Video – přehled druhého kola:

 

Čtvrtek – 1. kolo
První kolo bylo pro tmu přerušeno, dohrát poslední jamku musí čtyři hráči. Ve vedení jsou s plným počtem jamek Američan Steward Cink a Skot Martin Laird. Oba zahráli 64 ran (-7). Na třetí pozici najdeme Američana Russella Knoxe se skore 65 (-6). 
Dobře zahrál Alex Čejka, výkon 69 (-2) ho usadil na 38 místo.
Další pozice: 10. Romero, Stadler, Singh (-4), 19. Steele, Watney, Martin, Molder (-3), 38. Koepka, Baddeley, Simpson (-2), 53. DeJonge, Villegas, Harrington (-1), 79. Bae, Vegas (E), 103. Ishikawa (+1), 135. Immelman, Glover, Goosen (+4).

Top 10 1. kola:

Video – zajímavé momenty prvního kola:

Před turnajem
Martin Laird, Brooks Koepka, Hideki Matsuyama, Kevin Na, Retief Goosen, Billy Horschell, Webb Simpson jsou jména kandidátů na vítězství podle golfových  odborníků.  Pro českého čtenáře je zajímavá účast Alexe Čejky. Loni suverénně zvítězil Webb Simpson s náskokem šesti úderů na druhé Ishikawu a Bohna.

Turnaj má významný Pro-am, kterého se účastní známé osobnosti z obchodního a kulturního prostředí.

Dotace turna je 6,2 miliom dolarů, přes 135 milionů českých korun. Na vítěze čeká 1,08 milionu dolarů, přes 23 milionů českých korun.

Hrát se bude na hřišti TPC Summerlin s parem 71 a délkou 6 604 metrů. Loni zvítězil Webb Simpson.

Odkazy: … TPC SummerlinSatelitní mapa hřištěStránky turnajeLoňské zpravodajství

.