PGA Shriners Hospitals for Children Open

18.10.2013 | Petr Sobol | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – Shriners Hospitals for Children Open, TPC Summerlin, Las Vegas, Nevada
(17. – 20. října 2013, časový posun: -9 hodin)


Webb Simpson

Neděle – 4. kolo
Webb Simpson se z Las Vegas vrací se čtvrtým triumfem na PGA Tour. Na další vítězství čekal od loňského majoru U. S. Open. Simpson šel s velkým náskokem už do nedělního kola, ve kterém své vedení pohodlně uhájil. Zahrál jediné bogey, šest birdie, dva z nich už na prvních třech jamkách, čímž si dodal sebevědomí, celkově obešel kolo na 66 ran a dostal se skóre na -24. Druzí Rio Ishikawa a Jason Bohn na něj ztratil šest ran. „Minul jsem tento týden spoustu puttů,“ litoval Ishikawa. „Ale s výsledkem jsem spokojený,“ dodal. Simpson si odváží šek na 1,08 milionu dolarů, v dnešním kurzu  20,3 milionů českých korun.
Další umístění: 9.Jacobson (-15), 23. Singh, Garrigus, Appleby (-12), 40. Vegas (-8), 48. Watney (-6).

Konečné Top 10:

Video – přehled posledního kola:

Sobota – 3. kolo
Webb Simpson čeká na výhru od loňského U. S. Open. Nyní je ale dalšímu vítězství velmi blízko. Na TPC Summerlin zahrál sice své nejhorší kolo (67), i tak ale předvedl velmi dobrý výsledek a uhájil první příčku, na kterou se dostal v pátek. Osmadvacetiletý Američan je na skóre -19. Na třetí a jedenácté jamce hrál sice bogey, vše si ale vynahradil šesti birdie. Druhý Chesson Hadley na něj ztrácí čtyři údery, třetí Jeff Overton ještě o ránu více. Simpson nebyl jediným, komu sobotní kolo vyšlo. Skvěle zahrál i Sean O’Hair, který díky sedmi birdie a jednomu eaglu hřiště zvládl na 63 úderů, dostal se na -12 a poskočil o 43 míst vzhůru.
Další pořadí: 5. Ishikawa, Henry (-12), 15. Vegas (-10), 30. Watney, Garrigus, Byrd (-8), 38. Singh (-7).

Top 10 třetího kola:

Video – přehled třetího kola:

Pátek- 2. kolo
V prvním kole hrál famózně, v tom druhém se ale J. J. Henry zhoršil. Americký golfista nedokázal zopakovat čtvrtečních 60 ran, kterými stanovil rekord hřiště, byl o 11 úderů horší a dal šanci ostatním. Do čela se dostal Webb Simpson, který zahrál 63 ran a je na skóre -15. Simpson na polovině jamek hrál birdie, jedinou černou kaňkou bylo bogey ze šestnáctky. „Tento rok jsem ještě nevyhrál,“ připomněl loňský vítěz U. S. Open, který od té doby na další triumf stále čeká.  „Můj cíl je hrát každý rok lépe a cítím, že se zlepšuji. Musím zůstat trpělivý,“ dodal. J. J. Henry je společně s dalšími čtyřmi hráči (John Senden, Jeff Overton, Chesson Hadley a Jason Bohn) na dělené druhé pozici, ze které na Simpsona ztrácí čtyři rány.
Další pořadí: 9. Ishikawa (-9), 19. Petterson, Vegas, Byrd (-7), 28. Singh(-6), 48. Appleby, Ogilvy (-4).
Cutem neprošli: Stanley, Clark, Slocum, Laird, Yang, Palmer, Villegas, Wi, Na, De Jonge, Cabrera, Sabbatini.

Top 10 druhého kola:

Video – přehled druhého kola:

Čtvrtek – 1. kolo
J. J. Henry zažil parádní den a vyhoupl se do čela turnaje. Skvělé vystoupení korunoval úžasným eaglem na poslední jamce, čímž se dostal na 11 ran pod par hřiště, kolo zahrál na 60 a nový rekord byl na světě. Zářil hlavně na posledních šesti jamkách, na kterých se dostal na šest úderů pod par. Celkově se blýskl devíti birdie. „Na konci se mi povedly nějaké putty,“ těšilo dvojnásobného vítěze turnajů z PGA Tour Henryho, který zahrál nejnižší kolo v kariéře.
Před druhým kolem má náskok jedné rány na Andrese Romera. I on díky dvěma eaglům zahrál nejnižší výsledek na okruhu. „Zaměřil jsem se na svou hru a pokusil jsem se dělat jen svou práci, to je celé,“ okomentoval spokojeně. O dvě rány zpět je trio James Driscoll, Jonathan Byrd a Jeff Overton. 
Další pořadí: 3. Byrd (-8), 6. Simpson (-7),13. Tringale, Palmer (-5), 20. Ishikawa, Singh,Stanley (-4), 37. Laird, Vegas (-3).

Top 10 prvního kola:

Video – přehled prvního kola:

Pokračuje zahajovací série nové sezony se startovním polem složeným zhusta z hráčů, kteří zachránili na poslední chvíli kartu, nebo si příslušnost k velkému americkému okruhu zajistili poprvé, případně po nějakém čase. K nim se připojují ti, kteří se z nějakých důvodů nedostali na světové asijské štace, nebo tam hrát nechtějí, anebo jim nevadí rychlý přesun přes Pacifik. Jednou z hvězd by mohl být domácí Zach Johnson, je tu nevyzpytatelný Argentinec Ángel Cabrera, plejáda Australanů a třeba i Kanaďan Graham DeLaet, jemuž se tak povedlo letošní play-off sezony 2013. Prvenství bude ubhajovat lasvegaský usedlík Ryan Moore.

Stejně jako on, znají hřiště kategorie Tournament Players Course také stovky těch, kteří sem miří zahrát si rekreačně. Takzvané stadionové hřiště si za dvaadvacetiletou dobu existence získalo vlekou oblibu, přestože je velice členité a při spoustě ran zakrývá hráčům výhled na dopadovou zónu. Hráčský konzultant designérů Fuzzy Zoeller byl veden záměrem, aby se sem jednou dostal i turnaj kategorie major. Pro letošek je délka paru 71 natažena na 6 605 metrů. Vedle tradiční porce pěti set fedexcupových bodů se bude hrát o podíly z dotace šest milionů dolarů (asi 113 milionů korun).

Odkazy: … TPC SummerlinSatelitní mapa hřištěStránky turnajeLoňské zpravodajství na golf.cz

 

.