obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Shell Houston Open – zvítězil Russell Henley

03.04.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
HenleyRusselShell17

Russell Henley

PGA Tour – Shell Houston Open, Houston, Texas, USA
(30.3- 2.4.2017, časový posun -7 hodin)

Neděle – poslední kolo
Kdo si počká, ten se dočká, aneb když se dva perou, třetí se směje. Obě přísloví se plně hodí na Američana Russella Henleye a jeho postup v Shell Houston Open. Po tři  kola byl schován za protagonisty souboje o první pozici, Korejce Sung Kanga a Američana Rickie Fowlera. Ti na sebe poutali pozornost nádherným soubojem a přetahováním o vedení.
Henley si však nejlepší výkon nechal na poslední kolo a soupeře předběhl o tři rány. V deštivém a větrném finále rozpoutal smršť berdíků, která mu dala vítězství. Zahrál jich deset a dovolil si i jedno double bogey a jedno bogey. Celkem 65 úderů, sedm pod par.
S celkovým skore -20 tak utekl Kangovi a tři a Fowlerovi o čtyři údery. Sedmadvacetiletý Henley si  v Houstonu připsal třetí vítězí v kariéře na PGA Tour. Naposledy vyhrál Honda Classic v roce 2014.
Z Houstonu si kromě šeku na 1,26 milionu dolarů odváží také pozvánku na Masters, které se hraje už příští víkend v Augustě.

Korejec Sung Kang, velké překvapení turnaje a do tohoto turnaje hráč třetí stovky žebříčku, vedl od druhého kola. Na rozdíl od Henleye si na poslední kolo nechal svůj nejslabší výkon,72 ran. To ho stálo půl milionu dolarů, rozdíl mezi prémií pro vítěze a druhého v pořadí. I tak je druhé místo pro Kanga nejlepším umístění a 756.000 dolarů nejvyšším výdělkem v kariéře.

Američan Rickie Fowler zazářil v prvním kole čistými osmi berdíky, v druhém polevil a pustil před sebe právě Kanga. Ve třetím kole předvedl nádhernou stíhací jízdu osmi birdie a nebýt double bogey a bogey na posledních dvou jamkách, byl by v čele turnaje. Na třetí místo, dělené s Lukem Listem ho odsunuly double bogey a bogey na prvních čtyřech jamkách finálového kola a nepomohlo ani následných pět birdie.

Ostatní favorité možná už šetřili síly na Master. Phil Mickelson skončil na 55. místě (E), Jordan Spieth a Henrik Stenson neprošli cutem,  Justin Rose skončil patnáctý, Jon Rahm desátý.

Další umístění: Berger (-13), 6. Swafford (-12), 10. Rahm (-9), 15. Bradley, Rose, Vegas (-7), 23. Cink (-5), 34. Cabrera, Finau (-4), 39. Cantlay (-3), 49. O´Hair (-1), 55. Mickelson (E), 69. Donald (+4).

Konečné Top 10:

VyslShellHouston17_4k

 Konečné výsledky

Sestřih posledního kola:

.

.

Kung

Sung Kang

Sobota – 3. kolo
Korejec Kang  začal chybovat. Ve třetím kole se zhoršil o osm úderů, zahrál čtyři birdie a tři bogey, 71 úderů, jeden pod par. Ale je stále ve vedení (-17), jeho náskok se snížil na tři údery.

Rickie Fowler předvedl nádhernou stíhací jízdu a nebýt smolného závěru kola, byl by v čele turnaje on. Až do šestnácté jamky nasázel čistých osm birdie a srovnal skore s Kangem. Na sedmnáctce však přišlo bogey, na osmnáctce dokonce double bogey a Fowler ztratil tři údery, které ho mohly dostat do čela pořadí. Nyní je na druhém místě (-14).

Ze třetí příčky (-13) půjde do finálového kola osmadvacetiletý Russel Henley, zkušený hráč se dvěma vítězstvími na PGA Tour a třemi na Web.com Tour, aktuálně 117. hráč světového žebříčku.

Phil Mickelson pokračuje v průměrném výkonu. Ve třetím kole zahrál zatím své nejhorší kolo v turnaji, 74 úderů a je na předposlední, 61. pozici (+2).
Jon Rahm se naopak  zlepšil. Ve třetím kole zapsal výsledek 69 ran a polepšil o 34 příček na 21. místo (-4).

Další pozice: 5. Berger (-8), 8. Baddeley, Swafford (-7), 10. Vegas, Cink, Dufner (-6), 16. Sullivan, Rose (-5), 26. Points (-3), 32. Cantlay, Bradley, Cabrera (-2), 47. Finau (E), 54. DeChambeau (+1), 61. O´Hair, Donald (+2).

Top 10 třetího kola

VyslShellHouston17_3k

Sestřih 3. kola

.

.

KangSun2

Sun Kung

Pátek – 2. kolo
Druhé kolo řádně zamíchalo pořadím a vyřadilo ze hry mnoho hvězd. Třicetiletý Korejec Sung Kang předvádí, že není jenom náhodným překvapením prvního kola. V druhém dni zahrál sedm birdie a jeden eagle, 63 ran, devět pod par, jeden úder od rekordu hřiště. Postavil se do čela turnaje se skore -16, které znamená náskok šesti ran na Američany Hudsona Swafforda a Russela Henley na druhém místě (-10).

Vedoucí hráč prvního kola Rickie Fowler začal dobře, po první devítce byl dvě rány pod parem a ještě na čtrnácté jamce čtyři pod parem. Pak přišly za sebou double bogey a bogey, které Fowlerův výsledek kola srazily na -1. Zhoršení o sedm ran odsunulo Američana na 4. místo (-9).

Phil Mickelson hrál opět v paru a prošel cutem na posledním postupovém místě.
O veliké překvapení se postaral Jordan Spieth. V druhém kole hodně chyboval, přinesl hromadu šesti bogey s jediným birdie. S výsledky 69,77 (+2) neprošel o dvě rány cutem.
Ani Jon Rahm nezáří. Druhé kolo v paru znamená 55. místo (-1), patnáct ran od čela turnaje.
Henrik Stenson je další hvězdou, kterou po podprůměrném  výkonu 74,75 (+5) pohltil cut.
Skončil také obhájce loňského titulu Jim Herman (+1). Cutem neprošel o jediný úder.
Německý Čech Alex Čejka byl diskvalifikován. Druhé kolo se mu nepovedlo a také zůstal tři údery za cutem.

Další pozice: 5. Baddeley (-8), 7. Cink, Dufner, Berger (-7), 11. Rose, Cabrera, Bradley (-6), 17. Points (-5), 22. Vegas (-4), 40. Donald (-2), 67. Finau, O´Hair (E).
Cutem neprošli: Glover, Scott, Palmer, Ishikawa, Herman, Els, Spieth, Choi, Goosen, Cabrera Bello, Kuchar, Westwood.

Top 10 druhého kola:

VyslShellHouston17_2kb

Leaderboard

Sestřih druhého kola:

.

FowlerShell17TW

Rickie Fowler

Čtvrtek – 1. kolo
V prvním kole zářil Rickie Fowler. Odstartoval turnaj osmi čistými berdíky a vede se skore -8. Na druhém místě (-7) je málo známý Korejec Sung Kang, třicetiletý hráč ze třetí stovky žebříčku. Hrál devět birdie a jedno bogey, sedm pod par. O třetí místo (-6) se dělí Stewart Cink, Jhonattan Vegas a Kyle Stanley.

Favorité začínají na 30. místě, kde je Jordan Spieth se skore -3. Jon Rahm hrál jednu pod par a  je na 66. pozici (-1). Phil Mickelson hrál v paru, což stačí na 86. místo (E). Henriku Stensonovi uteklo šest bogey. S dalšími čtyřmi birdie je na 111. místě (+2).

Obhájce loňského titulu Jim Herman hrál 74 ran a se skore +2 je na 111. pozici.

Český rodák Alex Čejka přenocuje na 44. pozici (-2).

Další pozice: 6. Rose (-5), 13. Dufner, Scott, Points (-4), 30. Cabrera (-3), 44. O´Hair (-2), 66. Finau, Donald, Els, Uihlein (-1), 99. Kuchar (+1), 137. Westwood, Reed (+5).

Sestřih prvního kola:

.

flag43Úvod
Shell Houston Open je turnaj s více jak sedmdesátiletou tradicí. Jméno petrolejářského gigantu nese od roku 1992. Od roku 2003 se hraje na hřišti Houston G&CC, jehož dřívější název byl Redstone GC.
Od roku 2007 se hraje týden před Masters a je poslední šancí získat vítězstvím pozvánku do Augusty.

Startovní pole je bohaté. Hrát budou Jordan Spieth, Jon Rahm, Phil Mickelson, Henrik Stenson, Rickie Fowler, Justin Rose, Adam Scott obhájce Herman a Alex Čejka.
Dustin Johnson se z turnaje odhlásil a uvidíme ho až na Masters. Na přihlašovací listině nejsou dále Rory McIlroy, Hideki Matsuyama, Justin Thomas, Adam Hadwin nebo Alex Noren.

Hraje se na hřišti GC Houston Tournament s parem 72 a délkou 6.804 metrů. Rekord hřiště je 62 úderů. Rychlost greenů je nastavena na 13 stop a výše.

Dotace odměn turnaje je 7 milionů dolarů. Na vítěze čeká šek s částkou 1,25 milionu dolarů. Loni zvítězil Jim Herman.

Odkazy:     Houston G&CC     Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje

.