Sezona Senior Tour začíná

10.05.2012 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

European Senior Tour 2012, do níž patří také zářijové Casa Serena Open, začíná prvním turnajem hraným od 11. do 13. května. Australan Peter Fowler, který skončil loni na Roztěži druhý, startuje svou obhajobu trofeje Johna Jacobse pro nejlepšího hráče sezony právě při Mallorca Open Senior v Pula Golf Clubu.

Peter Fowler, který stvrdil své vítězství v Order of Merit 2011 loni v prosinci na Mauriciu, se potká s mnoha známými tvářemi, ale také s novými vyzývateli při svém pokusu stát se prvním hráčem od roku 2006, který obhájí Jacobsovu trofej. Naposledy to dokázal Skot Sam Torrance.

Právě Torrance patří mezi hráče, kteří začínají svou sezonu na španělském ostrově, stejně jako jeho kolegové Ian Woosnam a Mark James, oba rovněž bývalí kapitáni Ryder Cupu. James vyhrál turnaj v roce 2009, kdy tour navštívila Mallorku naposledy a kdy Angličan porazil Eamonna Darcyho v play-off na hřišti Son Gual Golf.

Barry Lane, loňský vítěz Casa Serena Open a druhý v Order of Merit za Fowlerem, je rovněž ve startovním poli na Mallorce. Angličan, který loni na Roztěži zvítězil s náskokem dvou ran právě před Fowlerem, se letos rozhodl plně věnovat Senior Tour, než aby tak jako dosud dělil svůj čas také s European Tour.

Zatímco Fowler si uvědomuje sílu, s níž se mu bude Lane snažit znepříjemnit obhajobu titulu, turnaj Mallorca Open Senior dává první možnost podívat se na nováčky tour, které tento týden čeká debut.

Mezi ně patří Španěl Miguel Ángel Martín, trojnásobný vítěz na European Tour, který oslavil své 50. narozeniny teprve minulou středu. Martín doufá, že svou kariéru na Senior Tour odstartuje stylově, vítězstvím na domácí půdě.

Pak je tu také Philip Walton, někdejší hrdina Ryder Cupu, který se rovněž těší na novou kariéru poté, co měl padesátiny v březnu. Ir, jenž stvrdil vítětství Evropy v Ryder Cupu 1995, se těší na debut po měsících pilného tréninku.

“Hrál jsem hřiště Pula Golf Clubu několikrát a vím, jak dokáže být těžké, pokud se zvedne vítr,“ řekl Walton. „Je tam mnoho vyvýšených greenů, které budou ve větrných podmínkách náročné. Upřímně řečeno, neměl jsem v posledních letech oslnivé výsledky, ale tentokrát budu snad uvolněnější a na debut se těším.“

Na premiéru se chystá rovněž Skot Stephen McAllister, další někdejší vítěz z European Tour, zatímco Američan Dick Mast vede skupinu hráčů, kteří postoupili z kvalifikační školy.

Pula Golf Club v Son Servera je hřiště, které navrhl José María Olazábal, kapitán Evropy pro Ryder Cup 2012 a hráč, jehož čeká debut na Senior Tour v roce 2016. Hřiště dosud hostilo sedm turnajů European Tour, naposledy loni Iberdrola Open, kde zvítězil Darren Clarke ze Severního Irska – jen dva měsíce předtím, než získal Claret Jug pro šampiona 140. ročníku Open Championship v Royal St George’s.

Letošní European Senior Tour se skládá z osmnácti turnajů. Čtrnáctou zastávkou bude právě Casa Serena Open, které se koná na hřišti u Kutné Hory od 14. do 16. září už popáté a jehož letošní dotace 400 000 eur patří opět k nejvyšším na celé tour.

European Senior Tour