Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Seve Ballesteros zrušil plány na cestu do St. Andrews

25.06.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Legendární golfista, který se neúčastnil červnového Memorialu, bude chybět i na British Open. Ballesteros musel na doporučení svých lékařů zrušit i účast na čtyř-jamkové Champions Challenge, která se má konat před začátkem British Open. Informoval o tom na svých webových stránkách.

Ballesteros bojuje s rakovinou mozku a rozhodl se poté, co se podrobil testu, který musí podstupovat každé tři měsíce. Tým jeho lékařů mu doporučil, aby se nevystavoval žádné stresové, nebo emocionální situaci. A právě proto mu nedoporučili cestu do St. Andrews.

Dr. Cristobel Belda, hráčův onkolog sdělil, že i přes svůj jinak vynikající stav by Ballesteros neměl v červenci podstupovat cestu do Skotska. Podle lékaře je hlavně důležité, aby byl hráč v klidu.

Podle svých slov se Ballesteros nemohl British Open dočkat, aby mohl poděkovat všem svým fanouškům a přátelům, kteří ho podporovali během jeho golfové kariéry i během dvou těžkých let, kdy bojoval s rakovinou. Ballesteros na svém webu píše: „Upřímně mě mrzí, že jsem se musel ze zdravotního hlediska takto rozhodnout, už jen kvůli tomu, že mnoho lidí mě plánovalo přijet podpořit a já nyní měním plán na poslední chvíli.“


Aneta Zárubová