obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Seve Ballesteros zrušil plány na cestu do St. Andrews

25.06.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Legendární golfista, který se neúčastnil červnového Memorialu, bude chybět i na British Open. Ballesteros musel na doporučení svých lékařů zrušit i účast na čtyř-jamkové Champions Challenge, která se má konat před začátkem British Open. Informoval o tom na svých webových stránkách.

Ballesteros bojuje s rakovinou mozku a rozhodl se poté, co se podrobil testu, který musí podstupovat každé tři měsíce. Tým jeho lékařů mu doporučil, aby se nevystavoval žádné stresové, nebo emocionální situaci. A právě proto mu nedoporučili cestu do St. Andrews.

Dr. Cristobel Belda, hráčův onkolog sdělil, že i přes svůj jinak vynikající stav by Ballesteros neměl v červenci podstupovat cestu do Skotska. Podle lékaře je hlavně důležité, aby byl hráč v klidu.

Podle svých slov se Ballesteros nemohl British Open dočkat, aby mohl poděkovat všem svým fanouškům a přátelům, kteří ho podporovali během jeho golfové kariéry i během dvou těžkých let, kdy bojoval s rakovinou. Ballesteros na svém webu píše: „Upřímně mě mrzí, že jsem se musel ze zdravotního hlediska takto rozhodnout, už jen kvůli tomu, že mnoho lidí mě plánovalo přijet podpořit a já nyní měním plán na poslední chvíli.“


Aneta Zárubová