Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Sedm Čechů na finále Pro Golf Tour

29.09.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Filip Mrůzek

Pro Golf Tour – Deutsche Bank Polish Masters Pro Golf Tour Championship, Toya Golf & Country Club, Vratislav, Polsko
(27. – 29. září 2013, bez časového posunu)

Neděle – finálové kolo
Před finálovým turnajem české profisezony ukázal Filip Mrůzek vynikající formu a v závěrečném podniku ProGolf Tour se nakonec propracoval zpět na konečné sedmé místo, kde byl po prvním kole. Český golfista zopakoval svůj úvodní výkon 69 ran (-3) a dokončil turnaj se skóre -7. Přestože má v zápisu i čtyři bogey, hojně skóroval, zejména na čtyřparových jamkách, kde uhrál šest ze sedmi svých birdie.
Vítězem se stal Němec Maximilian Glauert, jenž v play-off zdolal trojici konkurentů. Všichni zakončili turnaj se shodným skóre -9, tedy jen o dva údery lepším než Mrůzek. Ten si připsal 1 251,20 eura a zakončil sezonu se ziskem 2 787,70 na 63. místě Order of Merit. Nejlepší je jedenapadesátý Lukáš Tintěra, jenž ve Vratislavi nestartoval.

Top 10 a čeští hráči:

Sobota – 2. kolo
Filip Mrůzek neudržel druhé místo, po výkonu 71 ran (-1) klesl na dělené třinácté, přesto si drží šanci na umístění v konečném top 10. S momentálním skóre -4 má ztrátu sedmi úderů na vedoucí duo, jež tvoří Němec Maximilian Glauert a Skot David Law. Z dalších Čechů je Petr Nič (+1) na sedmatřicátém, Aleš Kořínek (+2) na čtyřicátém a Stanislav Matuš (+4) na čtyřiačtyřicátém místě. Ve druhém kole byl z krajanů se 69 ranami nejlepší. Další Češi: 59. Sedláček (+10), 62. Rajmont, Konečný (+12).

Top 10 a čeští hráči:

Pátek – 1. kolo
Filipu Mrůzkovi vyšel start skvěle výkonem 69 ran (-3) se zařadil na dělené sedmé místo se ztrátou pouhých dvou ran na vedoucího Davida Lawa ze Skotska. Z dalších Čechů, jichž je po přihlášení Martina Konečného ve startovním poli nakonec sedm, mají ještě Petr Nič a Aleš Kořínek solidní šanci na solidní umístění. V tomto turnaji není cut.
Mrůzek zahrál pět birdie a dvě bogey, velice dobře finišoval. Po ztrátě na šesté jamce připojil na následujících dvou (třípar 7, pětipar 8) birdie a den ukončil parem na devítce.

Top 10 a čeští hráči:

Finálový turnaj třetiligové série nemá pro české barvy takový náboj jako loni, když se ještě pod starou značkou a názvem hrálo jako EPD Tour Championship a Marek Nový po něm z německé Fuldy postupoval coby pátý muž Order of Merit na Challenge Tour. Přesto je účast jeho krajanů hojná, zúčastní se tato šestice: Aleš Kořínek, Stanislav Matuš, Filip Mrůzek, Petr Nič, Adam Rajmont, Tadeáš Sedláček. Přítomno bude osm mužů z top 10 letošního finančního žebříčku. Všichni se utkají o čtyřicetitisícovou eurovou dotaci (1,037 milionu korun) na hřišti s parem 72, měřícím 6 329 metrů. V klubu je pobočka akademie Davida Leadbettera a takový turnaj hostí poprvé. Diváci ho budou moci sledovat v internetovém přímém přenosu an adrese http://sport.tvp.pl/.

Odkazy: … Toya Golf & Country Club satelitní mapa hřiště Stránky turnaje Order of MeritLoňské zpravodajství na golf.cz

 

.