Sedm Čechů na finále Pro Golf Tour

29.09.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Filip Mrůzek

Pro Golf Tour – Deutsche Bank Polish Masters Pro Golf Tour Championship, Toya Golf & Country Club, Vratislav, Polsko
(27. – 29. září 2013, bez časového posunu)

Neděle – finálové kolo
Před finálovým turnajem české profisezony ukázal Filip Mrůzek vynikající formu a v závěrečném podniku ProGolf Tour se nakonec propracoval zpět na konečné sedmé místo, kde byl po prvním kole. Český golfista zopakoval svůj úvodní výkon 69 ran (-3) a dokončil turnaj se skóre -7. Přestože má v zápisu i čtyři bogey, hojně skóroval, zejména na čtyřparových jamkách, kde uhrál šest ze sedmi svých birdie.
Vítězem se stal Němec Maximilian Glauert, jenž v play-off zdolal trojici konkurentů. Všichni zakončili turnaj se shodným skóre -9, tedy jen o dva údery lepším než Mrůzek. Ten si připsal 1 251,20 eura a zakončil sezonu se ziskem 2 787,70 na 63. místě Order of Merit. Nejlepší je jedenapadesátý Lukáš Tintěra, jenž ve Vratislavi nestartoval.

Top 10 a čeští hráči:

Sobota – 2. kolo
Filip Mrůzek neudržel druhé místo, po výkonu 71 ran (-1) klesl na dělené třinácté, přesto si drží šanci na umístění v konečném top 10. S momentálním skóre -4 má ztrátu sedmi úderů na vedoucí duo, jež tvoří Němec Maximilian Glauert a Skot David Law. Z dalších Čechů je Petr Nič (+1) na sedmatřicátém, Aleš Kořínek (+2) na čtyřicátém a Stanislav Matuš (+4) na čtyřiačtyřicátém místě. Ve druhém kole byl z krajanů se 69 ranami nejlepší. Další Češi: 59. Sedláček (+10), 62. Rajmont, Konečný (+12).

Top 10 a čeští hráči:

Pátek – 1. kolo
Filipu Mrůzkovi vyšel start skvěle výkonem 69 ran (-3) se zařadil na dělené sedmé místo se ztrátou pouhých dvou ran na vedoucího Davida Lawa ze Skotska. Z dalších Čechů, jichž je po přihlášení Martina Konečného ve startovním poli nakonec sedm, mají ještě Petr Nič a Aleš Kořínek solidní šanci na solidní umístění. V tomto turnaji není cut.
Mrůzek zahrál pět birdie a dvě bogey, velice dobře finišoval. Po ztrátě na šesté jamce připojil na následujících dvou (třípar 7, pětipar 8) birdie a den ukončil parem na devítce.

Top 10 a čeští hráči:

Finálový turnaj třetiligové série nemá pro české barvy takový náboj jako loni, když se ještě pod starou značkou a názvem hrálo jako EPD Tour Championship a Marek Nový po něm z německé Fuldy postupoval coby pátý muž Order of Merit na Challenge Tour. Přesto je účast jeho krajanů hojná, zúčastní se tato šestice: Aleš Kořínek, Stanislav Matuš, Filip Mrůzek, Petr Nič, Adam Rajmont, Tadeáš Sedláček. Přítomno bude osm mužů z top 10 letošního finančního žebříčku. Všichni se utkají o čtyřicetitisícovou eurovou dotaci (1,037 milionu korun) na hřišti s parem 72, měřícím 6 329 metrů. V klubu je pobočka akademie Davida Leadbettera a takový turnaj hostí poprvé. Diváci ho budou moci sledovat v internetovém přímém přenosu an adrese http://sport.tvp.pl/.

Odkazy: … Toya Golf & Country Club satelitní mapa hřiště Stránky turnaje Order of MeritLoňské zpravodajství na golf.cz

 

.