Šest Čechů na Challenge v Německu

05.07.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Challenge Tour – Bad Griesbach Challenge Tour by Hartl Resort, Hartl Resort, Bad Griesbach, Německo
(4. – 7. července 2013, bez časového posunu)


Lukáš Tintěra

Pátek – 2. kolo
Zlepšení o jednu ránu přineslo Lukáši Tintěrovi naději, která s postupujícím časem kolísala, až pohasla. Hranice cutu se ustálila na hodnotě -2, což bylo těsně lepší než skóre, které uhrál nejlepší z českých golfistů. Ostatní zaostali za postupem víc, ač se někteří oproti prvnímu dnu zlepšili.
Tintěra prokázal dobrou formu i schopnost zabojovat. Zahrál sice dvě bogey na pětiparových jamkách, ovšem pokaždé to kompenzoval a díky třem birdie zahrál pátečních 71 ran (-1). O ránu lepší výkon předvedli jak Ondřej Lieser, tak Stanislav Matuš, avšak vzhledem ke ztrátě ze čtvrtka ani s tím nemohli pomýšlet na víkendová kola.
Francouz Victor Riu si udržel vedení i náskok. Po výkonu 69 ran (-3) se dostal na průběžnou bilanci -12 a Nor Eirik Tage Johansen s Daanem Huizingem z Nizozemska na něj z děleného druhého místa ztrácejí dva údery.
Výkony a umístění Čechů:
71. Tintěra (-1), 101. Lieser (+2), 122. Matuš (+5), 132. Gál (+6), 142. Nový (+8), 155. Suchan/am. (+27).

Čtvrtek – 1. kolo
Z šestice českých zástupců se povedl dobrý start pouze Lukáši Tintěrovi, jenž začal na úrovni even par 72. To bude na dohled cutu, i když vzhledem k počtu mínusových výsledků to samo o sobě stačit nebude. Výsledky jeho krajanů už zdaleka tolik nadějí na postup nedávají, a to ani u Marka Nového, jenž před týdnem v Rakousku finálový program absolvoval.
Tintěrova solidní pozice přitom mohla být daleko lepší. Po třech birdie a jednom bogey se dostal až na dvě rány pod par, jenže ty smazal na čtyřparové devítce, kde své kolo končil.  Double bogey či triple bogey hráli i ostatní Češi, a spíš ve větším množství, až na Nového, v jehož skórkartě jsou dvě birdie a šest bogey.
Rekordem hřiště 63 ran (-9) se uvedl Francouz Victor Riu a v čele leaderboardu má náskok dvou úderů na trojici Nicolas Meitinger z Německa, Chris Hanson z Anglie, Pierre relecom z Belgie.
Výkony a pořadí Čechů: 84. Tintěra 72 (E), 131. Lieser a Nový 76 (+4), 136. Gál 77 (+5), 150. Matuš 79 (+7), 156. Suchan (am.) 86 (+14).

Tak silné české zastoupení na zahraniční akci této kategorie tu ještě nebylo. Hned šest hráčů se pokusí prorazit. Marek Nový, jemuž se před týdnem podařilo poprvé přidat na své konto nějaká eura, a Ondřej Lieser startují na základě práv své kategorie, další tu budou na divoké karty: Lukáš Tintěra, Stanislav Matuš, Petr Gál a amatér Daniel Suchan. O dotaci 170 000 eur (asi 4,42 milionu korun) budou hrát nedaleko českých hranic u Pasova. Hřiště Beckenbauer Course s parem 72 měří 6 696 metrů.

Odkazy: … Hartl Resort Hřiště na satelitní mapě …  Stránky turnaje

.