ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Sergio Garcia plánuje dvouměsíční pauzu

10.08.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Garcia čelil rozhodnutí, jestli se zúčastní začátku play-off na FedEx Cup na PGA Tour nebo finální kvalifikace na Ryder Cup na European Tour. Rozhodl se velmi překvapivě, nebude hrát ani na jedné z událostí.

V neděli hráč prozradil, že plánuje dvouměsíční golfovou pauzu, hned po PGA Championship příští týden. Do soutěžního golfu se nechce vrátit do konce října, kdy se chce zúčastnit Castellon Masters na svém domovském hřišti ve Španělsku.

Garcia po svých 70 ranách na Bridgestone Invitational prohlásil, že to pro něj byl zatím velmi dlouhý rok a navíc za celou svou kariéru ještě neměl žádnou pořádnou, dlouhou přestávku.

Jediná událost, která se mohla jeho přestávce postavit do cesty, byl právě Ryder Cup. Cesta do evropského týmu by pro něj ale byla velmi komplikovaná. Třicetiletý Španěl, který v posledních dvou letech nic nevyhrál, by nejspíš musel skončit mezi prvními třemi na PGA Championship na Whistling Straits. Bodové ohodnocení je založeno na výsledcích z tour. Jinak by potřeboval jednu ze tří divokých karet kapitána Colina Montgomerieho. Garcia uvedl, že s Montgomeriem už mluvil a ví tedy i o jeho pauze.

Garcia hrál na každém Ryder Cupu od roku 1999, kdy mu bylo devatenáct let. Tento rok hrál sice pouze sedmnáctkrát, ale podle svých slov se své přestávky nemůže dočkat. Jediný další turnaj, který si zatím na tento rok naplánoval, je listopadové Australian Masters v Melbourne.


Aneta Zárubová

 


Počet přečtení: 904
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017