Senior PGA Tour zavítala k Nicklausovi

28.05.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Minulý týden se hrál Senior PGA Championship  na hřišti Harbor Shores, které leží mezi sousedícími městy Benton Harbor a St. Joseph v jihozápadním Michiganu. Je to vůbec první major, který se hrál na hřišti postaveném podle pera Jacka Nicklause. Samotný Nicklaus má z hřiště velkou radost, hlavně z jeho pozitivního dopad na okolní komunitu, jelikož stavba pozvedla okolí města.

„Lidé se mě ptali, proč zrovna Harbor Shores, ale moje odpověď byla, proč ne? Muž, který pro mě pracoval, Mark Hesemann, za mnou přišel s nápadem na stavbu hřiště v Michiganu, aby trochu podpořili místní komunitu. Ptal se mě, jestli mám zájem a já jsem samozřejmě souhlasil,“ řekl Nicklaus.

Když ho poprvé vzali na místo, kde mělo hřiště stát, dotazoval se, kde hřiště bude, jelikož všude byly jen domy a silnice. Většinou, když se jede podívat na místo svého budoucího hřiště, čeká ho nedotčená příroda. V tomto případě to bylo jinak, všude byla zástavba. Museli tedy nejprve domy zbourat a odpad odvézt, aby měli volný prostor na stavbu hřiště. Podle Nicklause odváželi opravdu hodně sutin.

„Nejkrásnější je samozřejmě pozorovat hřiště, když už se dodělává. V tomto případě bylo hlavně příjemné vidět, jak se z ošklivé části města stává, krásné zelené hřiště,“ dodal Nicklaus. Navíc tu nový klub vytvořil značné množství pracovních možností. Stavba si získala mnoho podpůrců, díky nimž se vše podařilo dokončit včas. Nyní se hřiště seznámilo i se Senior PGA.

 

Aneta Zárubová