Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Sedm Češek na Letas ve Švýcarsku

05.05.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Elena Moosmann

Elena Moosmann

LET Access Series – VP Bank Ladies Open, Gams, Švýcarsko
(3. – 5.5.2019)

Neděle – jamková hra
Po dvou kolech kvalifikace na rány hrálo 48 hráček v neděli  formou vyřazovací jamkové hry na devět jamek. Do jamkovky se kvalifikovaly Češky Šideri Váňová a Kateřina Vlašínová. Váňová v prvním zápase nastoupila proti domácí Karoline Rominger, kterou porazila 2/1. Vlašínová prohrála se Španělkou Marii Hernandez 4Up.
V druhém kole Váňová prohrála s Italkou Stefanie Avanzo2/1.

Vítězkou VP Bank Ladies Open se stala sedmnáctiletá domácí amatérka Elena Moosmann. V prvním kole porazila Švédku Emmu Nilsson, ve finále porazila Angličanku Hayley Davis 1Up.  

.

Šideri Váňová

Šideri Váňová

Neděle – dohrávka 2. kola
Nejlépe umístěná Češka Šideri Váňová je na 20. pozici (+2). Vlašínová dohrála s výsledkem 73 ran a je na 35. pozici (+4).
Vedou dvě amatérky, Rakušanka Isabella Holpfer a Švýcarka Elena Mossman (obě -6), na třetím místě je Švédka Emma Nilsson (-3).

Zajímavou diskvalifikaci zažila Kateřina Krásová. V noci nasněžilo a neprotažená silnice nedovolila české hráčce přijet z hotelu na hřiště, na start dohrávky druhého kola. Hráčka tak nemohla přivézt rozepsanou skorkartu a následovala diskvalifikace za její neodevzdání.

Pozice českých hráček po 2. kole

Cesky2k

Další pozice:   4. De Roey (-2), 7. Meissonnier (-1), 14. Colombotoo Rosso (+1), 29. Frankish, Hedberg, Rominger (+3), 35. Nuutinen (+4), 58. Prat (+6), 94. Westin (+13).

Podle nového formátu VP Bank byla první dvě kola kvalifikací. Finálové kolo se bude hrát formou jamkové hry. Prvních 48 hráček bude hrát vyřazovací jamkovku, se zápasy na 9 jamek.

Titulární sponzor VP Bank odmění každé Hole in one padesátigramovou zlatou cihlou.

Leaderboard

.

Kateřina Vlašínová

Kateřina Vlašínová

Sobota – 2. kolo
Druhé kolo zůstalo nedohráno, jak ukazují výsledky, zřejmě pro nepřízeň počasí.
Nejlépe z Češek s plným počtem jamek je  Šideri Váňová. Druhý hrací den donesla 75 ran je na průběžné 23. pozici (+2).
Na stejné pozici je Kateřina Vlašínová po patnácti jamkách. V první devítce zapsala dvě birdie a jedno bogey, z druhé devítky ukrojila šest jamek, na kterých hrála šest parů. V probíhajícím kole je ránu pod parem.
Českým amatérkám, které zde loni excelovaly, se vůbec nedařilo. Obě mají plný počet odehraných jamek. Vítů s výsledkem 74,75 (+5) a Macková 7s výsledkem 4,82 (+12). Obě jsou průběžně v druhé padesátce pořadí.  Krásová a Hinnerová budou dohrávat v neděli ráno.

Leaderboard

 

Šideri Váňová

Šideri Váňová

Pátek – 1. kolo
Z českých hráček začala nejlépe profesionálka Šideri Váňová. Hrála dvě birdie a jedno bogey, 71 ran, jednu pod par. Je na 18. místě (-1)
Obě české amatérky, Gabriela Roberta Vítů a Patricie Macková hrály shodně 74 ran, dvě nad par a jsou aktuálně v páté desítce pořadí. Stejné skore a pozici s nimi sdílí  profesionálka Lucie Hinnerová.

.

.

Pozice českých hráček

Cesky1k

Vedou švýcarské amatérky Klara Wildhaber a Elena Moosmann (-5). O třetí místo se dělí pětice hráček Holper, Gillum, Price, Glews, a De Roey (-4).

Další pozice: 9. Colombotto, E.Nilsson (-2), 18. Folch (-1), 25. Frankish (E), 34. Prat, Numenpaa (+1), 48. Westin (+2), 67. Andre (+3), 90. Rominger (+5), 95. Maggetti.

Leaderboard

.

LogoVPBank_v80Úvod
Profesionálky Lucie Hinnerová, Kateřina Krásová, Eva Koželuhová, Šideri Váňová, Kateřina Vlašínová, amatérky Gabriela Roberta Vítů a Patricie Macková tvoří početnou českou výpravu na VP Bank Ladies Open ve švýcarském  Gamsu.
Přihlášeny jsou dále Prat, Hedberg, Rominger, Maggetti, Mickan, E.Nilsson, Folch, De Roey.

Loni se zde v silné konkurenci pořádně vytáhly amatérky Macková a Vítů. Turnaj byl před rokem nabit hráčkami Ladies European Tour. Patricie Macková skončila ránu od Top 10 na parádním 11. místě (-6) a Gabriela Roberta Vítů obsadila skvělou 24. pozici (-3).
České profesionálky tehdy neprošly cutem.

Gams Werdenber je ploché hřiště bez převýšení, uprostřed polí. Leží na úpatí Alp u železniční zastávky a několik jamek sousedí s železniční tratí. Má par 72 a délku 5.693 metrů.

Dotace turnaje je 45.000 Eur.

Startovní časy českých hráček – 1. a 2. kolo

Startovak12b

Leaderboard

Odkazy:   GC Gams Werdenberg     Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje     Loňské zpravodajství

.