Scott vzal v USA hlavní roli Woodsovi

03.01.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ani Matt Kuchar, ani Brandt Snedeker, ale Adam Scott byl v elektronickém hlasování vybrán golfovými fanoušky jako partner obhájce titulu Dustina Johnsona do flightu pro Hyundai Tournament of Champions, jímž se otevře profesionální scéna v novém kalendářním roce. Australan dostal přednost před dvěma Američany a není to jediné prvenství, které má vítěz Masters 2013 čerstvě na kontě. A to další je dokonce před Tigerem Woodsem. Byť se nezrodilo na hřišti.

Woods, po němž se bude divákům ještě nějaký čas stýskat, protože se v akci představí až za tři neděle při Farmers Insurance Open v Torrey Pines, byl na sklonku minulého roku vyhlášen nejlepším hráčem PGA Tour. První dny nového letopočtu ale zatím patří Scottovi. Nejlepším mužem uplynulé sezony ho vyhlásila Americká asociace golfových publicistů GWAA. Sice jen o pět hlasů, ale přece.

„Je to pro mě čest, být zvolen nejkonsistentnějším hráčem,“ připomněl Australan v krátké děkovné řeči fakt, který právě v tomto hlasování hrává největší roli. „Rád bych vyjádřil respekt ke GWAA. Děkuji,“ dodal ještě Scott v předvečer turnaje šampionů na Havaji.

Dubnový triumf na prvním majoru sezony byl sice nejvýraznějším úspěchem třiatřicetiletého hráče, ale ten se po něm odpíchl k dalším. Útočil na dalších vrcholech sezony (třetí na The Open, pátý na PGA Championship, třetí na WGC -Cadillac Championship), byl jedním z významných protagonistů zámořského play-off (mj. vyhrál The Barclays) a závěr roku mu přinesl dva individuální australské tituly a navrch výhru ve Světovém poháru ve dvojici s krajanem Jasonem Dayem.

Teď tedy absolvuje čtyři kola na hřišti The Plantation v Kapalue, to první po boku Dustina Johnsona v posledním patnáctém páru, který se vydá na hřiště. Bude to ve 12:50 místního času, tedy už v sobotu ráno SEČ, časový rozdíl je jedenáct hodin.

Čeští diváci si tedy mohou dát „noční směnu“, pokud lační po živé podívané, které se jim už tři týdny nedostává a chtějí (nejen) Scotta vidět v akci. Australan se představí ještě za týden na Sony Open in Hawaii a to bude na dlouho poslední šance ho vidět. Zatímco Woods vstoupí do hry na konci ledna, on si dá obvyklou přestávku. Letos bude odpočívat šest týdnů.

Scott vynechá světovou jamkovku, kterou od roku 2002 hrával pravidelně, i když v posledních letech bez úspěchu (třikrát po sobě vyřazen v prvním kole). Jenže to většinou nehrál na Havaji a vzhledem k nabitým listopadovým a prosincovým týdnům mu nikdo přestávku nemůže vyčítat. Stejně jako jeho caddiemu Stevu Williamsovi, jehož komentář k výhře jeho zaměstnavatele v anketě nad Woodsem z tichomořského souostroví zatím nepřiletěl. Bývalý Woodsův nosič holí už patrně na dané téma řekl dost a rád si odpočine i od pozornosti médií, a to až do Honda Classic na PGA National v Palm Beach Gardens (27. února – 2. března), kdy se spolu se Scottem vrátí do Ameriky.

 

.