Schwartzel chce sám grilovat na Masters večeři

21.01.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Kralující šampión z Masters, Charl Schwartzel, nechce jen hostit letošní večeři šampiónů, chce ji přímo připravit. Sedmadvacetiletý hráč má vizi, že sám pro hosty připraví tradiční jihoafrické pokrmy z masa pod ikonickým dubem u klubovny. Se svou ideou se přiznal reportérům deníku Global Post.

Jeho tým dal již nápad ke schválení a nyní čekají, jestli jim plán vyjde. „Hrozně bych si tam chtěl zagrilova a připravit všechno sám, ale musíme počkat, jestli to bude možné s tím počtem lidí, kteří budou na večeří zvaní.“ přiznal se Schwartzel. Ke konci večera by totiž také mohl skončit s velmi bolavou rukou, jak by s masem neustále otáčel.

Nicméně Schwartzel už začal večeří plánovat. Má v plánu vše udělat velmi jednoduché. „Ideálně bych chtěl mít pár jehněčích kotletek, filety a samozřejmě pár Búrských buřtů (tradičních jihoafrického jídla).“ Schwartzel by se tak stal prvním šampiónem, který by vyměnil své zelené sako za zelenou kuchařskou zástěru. Obecně klub není příliš nadšen externími kuchaři v jejich kuchyni. Byla jen jediná výjimka, Vijay Singh, který si v roce 2001 do klubu přivedl známého restauratéra z Atlanty, aby mu připravil jeho thajské pokrmy. Jinak byla jídla v Augustě National, která si tradičně vybírá hostící šampión připravována pouze klubovými kuchaři.


Aneta Zárubová