Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Šampioni týdne: výhra vydřená i spadlá do klína

26.02.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Hlavním vítězem uplynulého víkendu je samozřejmě Matt Kuchar. Samozřejmě? Jak se to vezme. Když se podíváme na jeho bilanci 15 – 3 při čtyřech účastech v Accenture World Match Play Championship, zdá se prvenství třiačtyřicetiletého Američana samozřejmé. Ale vyhrát šest zápasů v těžkých podmínkách může opravdu jen jeden z elitního startovního pole 64 hráčů podle pořadí ve světovém žebříčku.

Nebylo náhodou, že právě tuto okolnost Kuchar, už s pohárem v rukou, vyzdvihl jako věc, které si nejvíc cení. Statistika, ať už zápasová, nebo jakákoli jiná, je jedna věc a vědomí, že je hráč lepší než všichni ti skvělí soupeři, věc druhá.

Přitom se nedalo říct, že by si Kuchar veřil. Schovával jsem svoui nervozitu pod moji lyžařskou čepici,“ přiznal se po finálovém zápase, v němý porazil krajana Huntera Mahana. A přidal svůj recept, jak si počínat v jamkovce: „Nesmíte přemýšlet moc dopředu. Každá jamka v sobě může skrývat klíč, a tak je zapotřebí zaobírat se víc přítomností než jindy.“

Amerika k tomu samozřejmě na dokreslení vytáhla i pár čísel a údajů. Tak například kdosi sečetl, že Kuchar tímto a předešlým vítězstvím (z celkových pěti na PGA Tour) vydělal 3,2 milionu dolarů. Loni v květnu totiž slavil na The Players. A další údaj z análů praví, že jedině on a Tiger Woods jsou jediní bývalí amatérští mistři USA, kteří dokázali vyhrát i světovou jamkovku.

Zcela jinak než Kuchar se v klasickém turnaji na rány dostala k titulu Park in-bee. Už byla v klubovně a absolutně nepočítala, že by mohla slavit, protože na vedoucí Aryi Jutanugarn ztrácela dvě rány v okamžiku, kdy Thajka přišla na osmnácté odpaliště. Jenže druhou ránu trefila do bunkeru tak nešťastěn, že v něm musela dropovat nehratelný míč. S jednou trestnou přehrála čtvrtou ránu přes green a pak měla dvojí možnost skórovat puttem, ale proměnila až třetí a triple bogey 8 znamenalo pád na druhou příčku.

„Když jsem minula putt do birdie na sedmnáctce, myslela jsem, že je po všem. Oproti mým předchozím výhrám se mi zdá, že na tuhle jsem se moc nenadřela,“ přiznala vítězka po výhře spadlé do klína. I ona však zahrála na Honda LPG Thailand spoustu skvělých úderů.

Matt Kuchar (34 let, Spojené státy americké, vítěz Světového poháru i Prezidentského poháru 2011, ale dvakrát poražený v Ryder Cupu)
– jeho bilance v singlu na Ryder CUpu je překvapivá: dvě remízy; celková pak 3 – 2 – 2.

Park In-bee/Pak In-pe (24 let, Korejská republika, vítězka loňského finančního pořadí LPGA Tour)
– vyhrála devět turnajů American Junior Golf Association a toto je její osmá výhra po přestupu k profesionálkám.

Kevin Foley (25 let, Spojené státy americké, první titul při osmnáctém startu na Web.com Tour)
– vyhrál Panamá Claro Championship, zahajovací turnaj druholigové americké série, s bilancí -8 a průměrem 68 ran na kolo.

Chawalit Plaphol (38 let, Thajsko, majitel čtyř turnajových vítězství na Asian Tour)
– vyhrál Zaykabar Myanmar Open s konečnou bilancí -18.

Matthew Giles (23 let, Austrálie, loni byl zatčen za havárii v opilosti)
– vyhrál Victoria Open Championship s výsledkem -13.

.