Šampioni týdne: Čejka stranou pozornosti

11.03.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Alex Čejka

K vítězství Tigera Woodse je vždy bezprostředně napsáno vše. Tak i tentokrát už víme, že na Cadillac Championship překonal vlastní rekordy v počtu birdie na dvě kola (17) i tři kola (24), že to bylo šestasedmdesáté vítězství na PGA Tour a páté v rozmezí jednoho roku, a tak podobně. O výhře Scotta Browna víme, že bylo jeho první na takové úrovni, ačkoli Puerto Rico Open je bráno jako lehce béčkové. Jinak statistika kolem něj ve stínu velkého hráče nikoho moc nezajímala.

Ve stejném stínu se zrodilo ještě jedno americké vítězství. Kevin Kisner, jenž v loňské sezoně nakoukl na velký okruh, absolvoval třetí start na letošní Web.com Tour, poprvé prošel cutem a hned vyhrál. Okruh putující Latinskou Amerikou se přemístil tentokrát do Chile a dva domácí hráči skončili v top 10.

Co zůstalo stranou pozornosti nejen v USA, ale i v Německu a Česku, tedy dvou vlastech Alexe Čejky, byl jeho neradostný výsledek na hřišti Prince of Wales GC. Poté, co se těsně nevešel do startovního pole v Portoriku, odletěl Čejka až do Santiaga, ale jen tratil. Po výkonech 68 a 73 zůstal s výsledkem -3 těsně, tedy o jednu ráno, pod hranicí cutu.

V čínském Mission Hills slavila velká dáma. Suzann Pettersen prodloužila počet sezon, v nichž aspoň jednou vyhrála turnaj, na sedm. Letos poprvé se jí to podařilo takhle brzy, jindy začala vavříny sbírat nejdřív v květnu.

Tiger Woods (37 let, Spojené státy americké, pro své klasické červené triko v posledním kole zvolil tentokrát úzký bílý proužek vedený v linii páteře)
– jeho ztráta na vedoucího muže ve FedEx Cupu Brabdta snedekera je už jen 177 bodů;
– jeho ztráta na vedoucího muže světového žebříčku Roryho McIlroye je už jen 0,99 bodu;
– při třinácti startech na Cadillac Championship vyhrál sedmkrát (1999, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2013);
– za čtyři dny potřeboval jen 100 puttů.

Scott Brown (29 let, Spojené státy americké, narodil se a vyrostl v Augustě)
– všechna jeho předchozí vítězství se zrodila na nižší eGolf Tour v roce 2009: Bushnell Championship, Forest Oaks Classic, Cabarrus Classic;
– v Portoriku vytvořil rekordně nejnižší turnajová skóre na 72 jamek (268 ran) a 54 jamek (199), v pátek kolem za 63 ran rekord na 18 jamek vyrovnal;
– za čtyři dny potřeboval jen 101 puttů.

Suzann Pettersen (31 let, Norsko, držitelka jediného major titulu z LPGA Championship 2007)
– zvítězila na Mission Hills World Ladies Championship ze série Ladies European Tour výkonem -18 o jeden úder před I.B. Park.

Kevin Kisner (28 let, Spojené státy americké člen vítězného univerzitního týmu NCAA Division I Championship v roce 2005)
– zvítězil na Chile Classic z okruhu Web.com Tour výkonem -21 ran o jeden úder.

Anirban Lahiri (25 let, Indie, praktikuje starou meditační metodu vipassaná, která mu pomáhá při golfu)
– vyhrál SAIL-SBI Open Presented by Incredible India, Ministry of Tourism z okruhu Asian Tour výkonem -15 a v play-off s krajanem Rašídem Khanem.

 

.