Šampioni týdne: baby boom

29.07.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Brandt Snedeker musel tuhle netradiční děkovačku vytáhnout. Cestu k titulu na RBC Canadian Open mu uvolnil lídr Hunter Mahan, když v sobotu ráno odletěl za manželkou Kandi k porodu. Stihl ještě prvorozenou Zoe Olivii, když přicházela na svět.

„Zoe ode mě dostane moc pěkný dárek,“ slíbil vítěz. „Nemohu dostatečně poděkovat Kandi za to, že se do toho dala tak brzo. Nejsem si jistý, jestli bych tu teď seděl, kdyby počkala. Ale tohle jsou důležitější věci než golfový turnaj. I já jsem jeden zmeškal, když se narodilo mé první dítě, a bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsem udělal. Hunter by určitě řekl totéž,“ dodal Snedeker.

A jistě by souhlasil i Michael Hoey. Stále ještě novopečený otec vynechal letos měsíc a byl po boku své manželce Bev, která „stihla“ porodit ještě před Irish Open, kde se ulsterský golfista vrátil na scénu. Podle dosavadních výsledků to nevypadalo, že by došel klidu z radosti, že se stal poprvé otcem, ale i malá Erin teď může čekat zvláštní dárek. Otec vyhrál M2M Russian Open a rodinný rozpočet dostal novou finanční injekci. „Je skvělé bavit se o potřebách dítěte místo toho, aby se probírala moje golfová technika,“ řekl sebeironicky Hoey.

A ještě zpráva ze světa šampionů, která se netýká hlavního tématu, i když… Britský major hráčů nad padesát let měl pondělní rozuzlení. Pětapadesátiletý Mark Wiebe, jehož si někdo ještě pamatuje, když coby osmadvacetiletý dvakrát vyhrál turnaj na PGA Tour, zdolal až na páté jamce play-off hráče, jehož kariéra je nepoměrně úspěšnější, Němce Bernharda Langera. Čerstvá prémie ve výši bezmála čtvrt milionu liber je nejvýznamnějším počinem Američanovy kariéry. A Wiebe poté, co vylíčil svůj šok z výhry nad soupeřem, který má na kontě „stovky vítězství“, stočil řeč na vlastního potomka: „Hrál jsem se synem a on mi to pěkně nandal. Pak mi řekl ´tati, hraješ skvěle´. Moc mi to pomohlo.“

Brandt Snedeker (32 let, Spojené státy americké, ke golfu ho přivedla babička, manažerka golfového hřiště v Missouri)
– v bagu má hole čtyř různých firem;
– jeho maximem na majorech je třetí místo (Masters 2008, British open 2012);
– dvě z jeho šesti vítězství na PGA Tour bylo v play-off, zbylá vždy o dvě rány a víc;
– obě vítězství na Web.com Tour získal v play-off;
– počtvrté si pro jednu ze svých osmi profesionálních výher došel přes výsledek -16.

Michael Hoey (34 let, Severní Irsko, vítěz Walker Cupu 2001)
– hrál dvakrát British Open a jednou Masters, vždy skončil v cutu, při loňské premiéře na PGA Championship byl diskvalifikován;
– je britským amatérským šampionem a na Světovém poháru reprezentoval v roce 2007 Irsko společně s Garethem Maybinem;
– postoupil na 180. místo světového žebříčku ze 303.;
– prémie 166 660 ztrojnásobuje jeho letošní turnajový výdělek;
– byl nejlepší na čtyřparových jamkách (průměr ran 3,8), zahrál nejvíc birdie na kolo (6) a byl druhý v průměru puttů na kolo (26,5).

Karrie Webb (38 let, Austrálie, sedminásobná vítězka majorů)
– Evropa je čtvrtým kontinentem, na němž získala turnajový titul;
– 54 výher v kariéře je nejvíc z aktivních hráček;
– na šestém místě světového žebříčku má skoro přesně polovinu bodů celkového zisku současné jedničky Inbee Park.

Kevin Tway (25 let, Spojené státy americké, vítěz U.S. Junior Amateur 2005)
– vyhrál Albertsons Boise Open ze série Web.com Tour Presented by Kraft na hřišti Hillcrest CC v Boise i Idahu na první jamce play-off nad krajanem Spencerem Levinem, oba zahráli čtyři kola za -23.

Mark Wiebe (55 let, Spojené státy americké, dvojnásobný vítěz trunajů PGA Tour)
– vyhrál The Senior Open Championship ze série Senior Tour na hřišti Royal Birkdale v Southportu v Anglii na páté jamce play-off nad Němcem Bernhardem Langerem, oba zahráli čtyři kola za -9.

Brinson Paolini (22 let, Spojené státy americké, dosavadní umístění na European Tour: 2., 25., 1.)
– vyhrál Le Vaudreuil Golf Challenge ze série Challenge Tour na hřišti Golf PGA France du Vaudreuil ve Francii výkonem -19 o ránu před dvojicí konkurentů.