S miminem na tour

17.05.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Diana Luna a Klára Spilková

Říká se, že ženy mají těžší život než muži, proč? Z velké části hlavně proto, že musejí učinit jedno velké rozhodnutí, a to sice buď skloubit kariéru s rodinou, anebo jedno druhému obětovat. Rozhodnutí je na nich. Některé ženy profesionální golfistky tedy hrají, dokud mohou a pak odcházejí na zasloužený odpočinek ke svému miminku, jiné mateřství striktně odmítají a některým dobrodružkám se úspěšně daří obě dvě věci dohromady.

Zářným příkladem je Italka Diana Luna, která již letos v lednu zahájila sezónu na Ladies European Tour turnaji v Austrálii a Novém Zélandu, přitom měla osmiměsíční holčičku. „Vtipné je, že jsem hrála na minulém Solheim Cupu a ještě jsem nevěděla, že jsem těhotná. Týden nato jsem tu ohromnou novinu zjistila a musela jsem to nějakou chvíli tajit, nechtěla jsem být na tour středem pozornosti.“ Luna se například na minulém turnaji LET v Portugalsku umístila na skvělém čtvrtém místě a vypadá opravdu skvěle. Je ve formě a nedávné těhotenství by na ní opravdu nikdo nepoznal. I přesto, že na ní nebyl požehnaný stav dlouhou dobu vidět, prý bylo docela těžké ho utajit. „Bylo mi dost nevolno, sice se mi to chvíli dařilo, ale nakonec to stejně prasklo,“ dodává smějící se Italka, která pyšně říká, že hrála až do pátého měsíce těhotenství.

Loučení je podle Luny ta nejtěžší věc. „Když mám dcerku nechat na letišti, puká mi srdce.“ Na některé turnaje si ji ale bere, pomáhá jí s ní její maminka, která jí doprovází. Do Německa ale jela drobná golfistka sama. „Dcerka je s tatínkem v Nice, stýskalo se mu po ní.“ Ne každá hráčka má ale to štěstí a možnost svěřit dítě v případě potřeby manželovi či matce a tak je mnoho z nich nuceno na chvíli z profesionálního golfu odejít, či dokonce odejít natrvalo.

Je ale také možné, že je život na tour pro čerstvé maminky pak velice hektický a hráčky si chtějí odpočinout dobrovolně. Nicméně Diana Luna je jasným důkazem, že se mateřství a profesionální golf nevylučují.

Aneta Zárubová