ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Bude v Česku Ryder Cup v roce 2026?

22.11.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

David Trunda a Petr Dědek

Může se sen stát skutečnosti?. V Dubaji při finále European Tour probíhají na výročním setkání také jednání o budoucích pořadatelích Ryder Cupu. V těchto dnech se řeší kandidatura České republiky v roce 2026. Jednání vedou představitelé promotérské společnosti Relmost Petr Dědek a David Trunda.

Ryder Cup u nás bychom si všichni moc a moc přáli. Možnost uspořádání tak obrovské akce na území golfově tak malého státu doprovází oprávněná skepse a nedůvěra. Promotér Petr Dědek však již prokázal vysokou účinnost při realizaci svých vizí. Takže kdo chce,  jiskřičku naděje vidí, je tu a doutná ….

Počet přečtení: 3 417
Komentáře
 • Kuba J napsal:

  Jasný, od roku 1979 kdy RC hraje tým Evropy, se RC podíval mimo ostrovy jen jednou a to na slavnou Valderramu a pak za 4 roky se koná na Le National ve Francii, nicméně teď to bude během dvanácti let zrovna v ČR :-0
  Nedivil bych se, kdyby se RC v roce 2022 i 2026 zase konal na ostrovech, a pokud ne, ČR díky tradici, počtu golfistů, počtu hřišť ekonomické síle zdejších subjektů a mnoha dalším faktorům nemá šanci.

 • petr napsal:

  ryder cup v ČR? tak určitě… :-) spíše PR, které nic nestojí a vypadá pěkně – povídáme si s moc důležitejma lidma o pořádání RC, to jsme ale bouráci…… Jde o stejnou utopii jako pořádání letních olympijských her v Praze – výsledek je samozřejmě nic (a utracené desítky mil Kč z veřejných peněz). CZ Masters se zúčastnilo 15 hráčů z top 60 RTD, takže spíše 1/4 startovního pole turnaje v Dubaji, a to spíše ta spodní 1/4 (umístěním v RTD), tím to nechci nijak zlehčovat, pořádání turnaje ET je velmi dobrý počin, jen doufám, že bude mít dlouhodobější pokračování než v případě turnaje v Čeladné, kde majetkově docela silné investory přestalo bavit platit ze svého turnaj po 2 letech

 • david napsal:

  reakce pro Daniel: diky za reakci na clanek :-), jednani v ramci Ryder Cup jsou v plnem proudu a dovolim si s Vami nesouhlasit, ze je to ciste marketing.Jedname vcera i dnes :-). Top Hraci – Dubai – Race to Dubai Final kde se ucastni TOP 60 hracu – z toho temer tretina hracu Czech Masters. Navyseni turnajove dotace neni jedinym motivacnim faktorem pro ziskani hracu. Destinace Praha, CR a koncepce Czech Masters,osobni pristup k hracum samotnym, rodinam a perfektni hriste – velmi podstatne pri sestavovani herniho kalendare pro 2015. pekny vecer david :-)

 • Daniel napsal:

  Obávám se, že na 100% Ryder Cup v Česku v roce 2026 nebude. :-) Stejně jako autor článku bych si to jako golfový fanoušek také moc přál a také oceňuji dosavadní výsledky pana Dědka a jeho týmu, které jsou na české poměry nadstandardní. Ale v mezinárodním kontextu to není zatím vůbec realita, ale úplná fikce a z tohoto pohledu jde podle mého názoru tudíž pouze o čistý marketing této promotérské skupiny. Pořádání Ryder Cupu není jen o schopnostech a finančních možnostech týmu pana Dědka, ale také o potřebné infrastruktuře, hřišti, golfové diplomacii, politické podpoře a o mnoha a mnoha dalších faktorech. Ale když zůstaneme u týmu pana Dědka, tak se opět vrátím ke své myšlence v českém golfu tak typické (třeba i pro naše profesionály) o přeskakování z 3. či 4. ligy rovnou do 1. ligy či dokonce ligy mistrů. Už začínám mít pocit, že český golf je naprosto nepoučitelný a opakuje stejné chyby do nekonečna, z čehož raději nechci vyvozovat závěry. Až pan Dědek uspořádá v České republice turnaj European Tour s dotací alespoň 3 mil. EUR (letos D+D REAL Czech Masters měl dotaci 1 mil. EUR) a přitáhne do turnaje několik hráčů z první světové desítky a dvacítky, pak má smysl se o tomto tématu vůbec začít bavit, aby to mělo alespoň nějakou úroveň serióznosti. Do té doby se bude na toto téma pouze žvanit jako v české politice, tak jako to nyní dělám já, který se na tento špek chytil. :-)

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017