DRFG – left
DRFG – right
DRFG – top

Vysvědčení hrdinů letošního Ryder Cupu

30.09.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ryder Cup je sice ta nejtýmovější golfová soutěž na naší planetě, ale přesto se stojí za to podívat, jak si hráči Evropy a Spojených států vedli v individuálním hodnocení. Každý člen týmu obdržel známku jako ve škole. Na vysvědčení byly i jedničky, »koule« nakonec žádná nepadla. Dva hráči však od ní nebyli daleko.

EVROPA

Thomas Björn 4
0 výher – 2 prohry – 1 remíza
Zpočátku to vypadalo na spanilou jízdu, ale pak se ztrácel ve vlastních nepřesnostech. Ve svých 43 letech byl nejstarší Evropan a působil unaveně. Prohrál v singlech s průměrným Kucharem.

Jamie Donaldson 1-
3 výhry – 1 prohra – 0 remíz
Ve čtyřhrách to byl většinou on, kdo držel parťáka při životě a v singlech jasně přehrál Bradlyho. Tři body od svého nováčka dostal tým naposledy v roce 2008 od Roseho.

Victor Dubuisson 1-
2 výhry – 0 proher – 1 remíza
Nejpříjemnější překvapení Evropy. Nováček v týmu vyhrál obě čtyřhry, a kdyby v neděli porazil průměrného Johnsona, dostal by jedničku. S dvěma vítězstvími se stal nejlepším Francouzem v historii poháru.

Stephen Gallacher 4-
0 výher – 2 prohry – 0 remíz
Smutný domácí hrdina turnaje. Uvedl se otřesným výkonem po boku také tápajícího se Poultera a v singlu podlehl i špatně hrajícímu Mickelsonovi. Jediný Evropan bez bodu.

Sergio García 2-
2 výhry – 1 prohra – 1 remíza
Střídal fantastické údery s velkými chybami, s McIlroyem každopádně na hřišti nikoho nenudili. V neděli dokázal porazit nervózně hrajícího Furyka.

Martin Kaymer 3
1 výhra – 1 prohra – 2 remízy
V pátek ráno vypadal skvěle, ale pak se utopil v šedém průměru. V singlu dokázal porazit Watsona, který se ale trápil sám se sebou.

Graeme McDowell 1
3 výhry – 0 proher – 0 remíz
I bez parťáka McIlroye byl ve čtyřhrách výraznou osobností a v neděli dokázal otočit těžký zápas s dobře hrajícím a sebevědomým Spiethem. Tři zápasy = tři výhry a poprvé nezažil ani jednu prohru v duelu.

Rory McIlroy 1-
2 výhry – 1 prohra – 2 remízy
Začal velmi nervózně, jakoby unaveně, ale s každým dalším zápasem jeho výkon rostl. V singlu totálně zdeptal Fowlera, a kdyby se hrálo v pondělí, jistě by zahrál albatros nebo eso.

Ian Poulter 4
0 výher – 1 prohra – 2 remízy
Tradiční rydercupový bojovník byl tentokráte ve velkém útlumu. Občas přišel známý záblesk, ale v neděli nebyl schopen porazit ani zoufalého Simpsona, a poprvé ve své pohárové statistice nevyhrál singl.

Justin Rose 1
3 výhry – 0 proher – 2 remízy
Nejlepší hráč celého turnaje se 4 body měl neuvěřitelnou formu. Drtil soupeře dlouhými proměněnými putty a dokázal podržet Stensona. Kdyby porazil v singlu skvělého Mahana, obdržel by jedničku s hvězdičkou.

Henrik Stenson 1-
3 výhry – 1 prohra – 0 remíz
Byl v páru s Rosem velmi nebezpečný a v sobotu předvedli nejlepší výkon (-12) ve fourballu v celé historii soutěže. V neděli prohrál s fantasticky hrajícím Reedem, což není žádná ostuda.

Lee Westwood 2-
2 výhry – 2 prohry – 0 remíz
Ve čtyřhrách měl velmi solidní bilanci a předváděl konzistentní výkon. V singlu ale nestačil na zlepšujícího se Walkera. Na kontě má 23 bodů, což ho řadí na 4. místo v historické tabulce Evropy.

 

USA

Keagan Bradley 3-
1 výhra – 2 prohry – 0 remíz
Nedokázal udržet stabilní výkony, měl ve své hře až příliš mnoho hluchých míst a slabou psychiku. V neděli ho jasně přehrál Donaldson.

Rickie Fowler 3
0 výher – 2 prohry – 3 remízy
Jednou byl nahoře, jednou dole. Oproti kolegovi Walkerovi nakonec vždy tahal za tenčí provaz a v neděli dostal výprask od McIlroye. 8 zápasů už čeká na první vítězství, příležitostí už více nemohl dostat.

Jim Furyk 3-
1 výhra – 3 prohry – 0 remíz
Snažil se využít svých bohatých zkušeností při útlumu celého týmu, ale příliš se mu nedařilo. V singlu dlouho odolával Garcíovi, ale nakonec mu podlehl. Byla to jeho 20 porážka v poháru, čímž stanovil nový rekord.

Zach Johnson 4
výher – 2 prohry – 1 remíza
Byla to jeho čtvrtá účast v rydercupovém týmu a ještě nezažil sladkost týmového vítězství. Však k němu také ničím podstatným nepřispěl, jeho remíza s Dubuissonem už o ničem nerozhodovala.

Matt Kuchar 3-
1 výhra – 3 prohry – 0 remíz
Čekalo se od něj jistě mnohem více. Ve čtyřhrách podával matné výkony a nezískal v nich ani bod. V neděli dokázal porazit Björna, který ale příliš nevzdoroval.

Hunter Mahan 2-
1 výhra – 2 prohry – 1 remíza
Patřil k tomu lepšímu, co přeletělo Atlantický oceán. Na greenu se ale občas také trápil, většinou však parťáky držel on. Vybojoval remízu s (téměř) nepřekonatelným Rosem.

Phil Mickelson 2-
2 výhry – 1 prohra – 0 remíz
Nedostal tolik šancí, aby se více dostal do hry a také se po turnaji vytasil s kritikou kapitána Toma Watsona. Mdlý výkon okořenil až v singlu, kde zdolal zoufalého Gallachera.

Patrick Reed 1-
3 výhry – 0 proher – 1 remíza
Nejlepší Američan získal jako nováček 3,5 bodu a stal se největším překvapením turnaje. V neděli ho nedokázal překonat ani Stenson. Se Spiethem jako nováčci dvakrát vyhráli čtyřhru, což se naposledy podařilo Chipu Beckovi a Paulu Azingerovi v roce 1989.

Webb Simpson 4
0 výher – 1 prohra – 1 remíza
Velmi špatná volba kapitána Watsona. Za pouhou jednu čtyřhru se nedostal do tempa a v neděli si pak jen rozdělil bod se stejně postiženým Poulterem.

Jordan Spieth 2
2 výhry – 1 prohra – 1 remíza
Po Reededovi další pozitivum zámořského družstva. Jedna mínus by dostal jen v případě, kdyby dokázal porazit McDowella v singlu. Prohrál!

Jimmy Walker 2-
1 výhra – 1 prohra – 3 remízy
Ve čtyřhře po boku Fowlera se dlouho hledal, ale pak šel jeho výkon nahoru. V neděli dokázal porazit solidně hrajícího Westwooda. 8 birdies v singlech už letos dokázal jen Rose.

Bubba Watson 4-
0 výher – 3 prohry – 0 remíz
Největší zklamání amerického týmu i celého turnaje. Léto ho nezastihlo v optimální pohodě a nezlomil to ani ve vrcholu sezony. V singlu ho Kaymer s přehledem srazil na kolena. Jediný Američan bez bodu.

 

.

Počet přečtení: 2 895
Komentáře
 • Lumir napsal:

  Trochu bych hodnocení poopravil z pohledu očitého diváka. Poulter, jak ho nemám moc rád, si čtyřku nezaslouží, skvěle hecoval diváky, je to srdcař který bojoval za tým. Kaymer si taky zaslouží lepší hodnocení, pátek, sobota nehrál nic moc, naštěstí se vzpamatoval v neděli. Dubuison v neděli už neměl motivaci, hrál v posledním flightu, kdy už bylo dávno rozhodnuto.

 • Daniel napsal:

  Tlaskám panu Ebrovi za tento přístěvek! V hodnocení si nebral servítky a snažil se popsat věci dle jeho skutečného názoru, nikoli přes klasické síto novinářské diplomacie, aby náhodou příliš přímočarý názor někoho nenaštval … V podstatě jde o rutinní téma, ale pokud je podáno takovýmto způsobem, tak takové články mají dle mého názoru cenu. Ostatně, když se takto (odborně) rozpitvají výkony všech hráčů, tak z toho vychází racionální (a odborný) pohled na to, proč Evropa (jasně) vyhrála a nemusí se psát milión přihlouplých novinářských klišé-článků o ničem na téma, že Evropa zvítězila kvůli lepšímu týmovému duchu. Jinak s hodnocením hráčů od pana Ebra se z velké miry ztotožňuji, sám bych změnil pouze malé nuance.

 • Peto napsal:

  Moj nazor:
  Kaymer urcite lepsie ako 3. Tak 2+ Hral s Bjornom, ktory ma zasluzenu 4, to ho dost zrazilo. A singloch jasne a hlavne rychlo vyhral.
  Westwood urcite lepsie ako 2-. V singloch bol cca -6, ale Walker -8…smola. Takisto ta prehra v fourballs bola po dobrom vykone.
  Poulter 4 je tiez prisne. Prehru utrpel, ked hral s tragickym Gallacherom a Simpson nehral tak zle singly. Tak 3 je fer.
  Stenson 1- je pridobre. Hral fajn, tak za 2, ale Rose bol 1++.

  Bubba 4- je extremne prisne. Hral tak 2-. Prvu prehru utrpel, ked Simpson ho nepodporil ziadnym birdie, druhu prehru utrpel, ked hral -9, ale Rose/Stenson boli -12. V singloch uz bol mentalne mimo.
  Mahan, znamka ok, ale preboha vsak ten chalan patoval najlepsie zo vsetkych 24 golfistov? Ake trapenie na greenoch? Okolo, to ano…
  Skoda, ze ste nehodnotili kapitanov, to by bolo 1 vs 5…

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017