Růžové drivery jdou na trh. Nebude jich moc

11.04.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Před některými prodejnami s golfovým zbožím se budou 1. června tvořit fronty a webové shopping mally nabízející stejný artikl budou zahlceny žádostmi (pokud získají právo novinku nabízet). Toho dne se začnou prodávat celorůživé drivery Ping G20. Takové, s jakým Bubba Watson vyhrál Masters.

Dá se předpokládat, že nakupující zejména Ve Spojených státech neodradí ani cena 430 dolarů (8 170 korun). Poptávka bude vysoká zejméma proto, že firma holdá dát na trh pouze limitovanou sérii pěti tisíc kusů těchto holí, o nichž jiná skupina hráčů prohlašuje, že jsou tak ohavné, že by si je nikdy nekoupila.

Jiní ovšem smýšlejí opačně. „Již před Bubbovým vítězstvím na Masters jsme dostávali žádosti na gé dvacítky,“ oznámil v prohlášení ředitel a výkonný šéf John A. Solheim. Třiatřicetiletý profesionál teď získal velký titul a vedení korporace Karsten Manufacturing se sídlem ve Phoenixu usoudilo, že je vhodná doba udělat si reklamu.

Na limitované sérii výrobce samozřejmě nezbohatne, ale drivery G20 v klasických barvách jdou na odbyt i tak. Běžně se prodávají za 299 dolarů. Mánie kolem růžových shaftů a hlav pomůže charitě. Pět procent z prodeje věnuje firma Watsonově nadaci.

Ta si v lednu vytkla za úkol nashromáždit milion dolarů na dobročinné účely, i s pomocí dodavatele golfového náčiní. Ten jednorázově poslal na příslušné konto 10 tisíc dolarů a věnuje vždy dalších 300 za každý Watsonův odpal o minimální délce 300 yardů (274 metrů). Podle údajů z webových stránek se společnost zavázala vyplatit na charitu 61 600 dolarů s tím, že půjdou do regionu kolem Phoenixu.

Sám nejlepší americký golfista současnosti prostřednictvím odvodů ze svých turnajových prémií podporuje zejména antirakovinový výzkum. Jeho otec Gerry, jenž dal Bubbovi základní golfovou radu „pořádně do toho bouchni“, se největších synových úspěchů nedočkal. Zemřel na zhoubný nádor v říjnu 2010, čtyři měsíce po Watsonově premiérovém vítězství na PGA Tour, na turnaji Travelers Championship.