obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Rose – nikdo si to nezasloužil víc, než Sergio

11.04.2017 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
RoseGarcia

Justin Rose a Sergio Garcia

Nikdo si to nezasloužil víc, než Sergio Garcia myslí si Rose

Justin Rose v roce 2013 vyhrál U. S. Open, loni do jeho sbírky trofejí přibyla zlatá medaile z olympiády a v neděli měl šanci získat i zelené sako. To si na sebe nakonec oblékl Sergio Garcia, když Justina Rose porazil v napínavém play-off.

Díky tomuto vítězství Garcia ukončil sérii 73 účastí bez vítězství na turnaji kategorie major. Zato Justin Rose obsadil na Masters stejně jako v roce 2015 druhé místo.

„Celou dobu jsem se tady cítil skvěle, v klidu a v pohodě, ale Sergio hrál neuvěřitelně. V životě jsou chvíle, kdy člověk majory vyhrává a kdy prohrává. Ale k tomu patří i ochota major prohrát. Musíš do toho dát všechno a útočit na přední příčky leaderboardu. Je tu velká konkurence a pokud nejsi ochotný si to celé užít, tak nejsi připravený tyhle turnaje vyhrávat. To je na tom to skvělé,“ myslí si šestatřicetiletý Justin Rose.

Do finálového kola vstupovali oba hráči z první pozice se šesti ranami pod par hřiště a oba dohráli shodně – tři rány pod par, 69 ran. Rose zahrál pět birdie, z toho tři v řadě na jamkách č. 6, 7 a 8. Jenomže Sergio Garcia zahrála eagle na pětiparu 15. jamce a bylo srovnáno. Rose zahrál birdie na 16, ale ze 17 si odnesl bogey. Na osmnáctku tak vstupovali opět se shodným skóre.

„Mohl jsem proměnit putt na sedmnáctce? Samozřejmě, že mohl. Ale já nechci komentovat a rozvíjet teorie o tom, co by se mohlo stát kdyby… Cítil jsem se skvěle, v pohodě a sebevědomě,“ říká Rose, který stejně jako Garcia zahrál na 18. jamce par a šlo se do playoff.

Z toho, jak víme, vyšel vítězně Sergio Garcia, který v sedmatřiceti letech získal svůj první major. „Od čtrnácti let jsme spolu hráli golf,“ říká Rose. „Vždycky jsme byli dobří přátelé a měli jsme radost ze svých úspěchů. Špičkovali jsme se v dobrém, takže mu tenhle úspěch přeji,“ dodává Rose a Garcia přitakává. „Objali jsme se a Justin mi řekl: nikdo si to nezaslouží víc, než ty. Jsem za tebe šťastný, užij si to. Byl to skvělý souboj.“

.