Rory se kaje, Tiger se směje, Rose glosuje

06.03.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Obhájce titulu Justin Rose

Rory McIlroy, Tiger Woods a Luke Donald. Startovní časy: čtvrtek 17:53 a pátek 18:37, vše převedeno na CET, platný pro Českou republiku a většinu Evropy. Kolem tohoto flightu se bude točit hlavní pozornost na dalším z vrcholů úvodní části sezony, Cadillac Championship.

McIlroy už se omluvil za to, že na The Honda Classic bez zjevných důvodů odešel ze hřiště. Špatná hra k tomu nikoho neopravňuje. „Nebylo to dobré pro turnaj,  nebylo to dobré pro děti a fanoušky, kteří se na mě přišli podívat. Nebylo to správné,“ řekl v rozhovoru pro webové stránky Sports Illustrated.

Zatímco třiadvacetiletý Severoir se do Doralu tak trochu připlížil (obrazně řečeno), Woods je po svých veřejných eskapádách souvisejících s nevěrou už zvyklý chodit středem i s máslem na hlavě. A tak je zase usměvavý a optimistický, přestože v minulém týdnu utopil čtyři míče a dva nenašel. Jeho tiskovka po čtvrtém kole za 74 ran v sobě nesla zřetelné stopy parodie.

Otázka: Co si po takovém kole říkáte?
Odpověď: Měl jsem zahrát o dvě rány nižší skóre. Asi tak.
Otázka: Takže to tentokrát nebylo na 62?
Odpověď: Na to jsem neměl. Myslím, že šanci na 62 jsem ztratil někde kolem dvanácté jamky.

O Donalda americká média ztratila zájem poměrně záhy poté, co přenechal místo světové jedničky McIlroyovi, což bylo právě před rokem. Přestože vyrostl ve Spojených státech a bydlí tm, před loňský Ryder Cupem znovu zopakoval, že se cítí být Angličanem. Takže by teď musel zase něco velkého dokázat na hřišti, protože se od něj nedají očekávat výpadky mysli, jaký předvedl McIlroy, ani přísně řízené myšlení, jaké ukazuje veřejnosti Woods.

Jiné je to s Justinem Rosem, jenž právě od svého úžasného puttu v Ryder Cupu leží Američanům v žaludku. Na tradiční tiskové konferenci s obhájcem titulu postupně dostal takto laděné tři úvodní otázky:
– jestli si myslí, že tak dobře jako loni může zahrát i na hřišti, které prošlo změnami;
– jestli si vzpomíná, jak se tady v předešlých ročnících trápil;
– jak se z toho poučil.

Čtvrtá otázka se týkala McIlroye, a sice jestli by byl Rose středem pozornosti po 21 neúspěšných cutech, nebo coby světová jednička s mnohamilionovým kontraktem od Nike, která bezdůvodně odejde ze hřiště. To Angličana rozesmálo. „Když jste světová jednička, přijdou trable mnohem snáz. Rory je pod tlakem, jsou na něj kladena velká očekávání, loni v létě se o něm hovořilo jako o nejlepším hráči světa a hádalo se, kdy dostihne Tigera. Potřebuje trochu potrénovat, golf přece umí.“

Rose bude mít ve flightu za partnery Louise Oosthuizena a Adama Scotta. Další zajímavé trojice jsou sestaveny takto:
Charl Schwartzel, Keegan Bradley, Jason Dufner;
Bubba Watson, Phil Mickelson, Steve Stricker;
Webb Simpson, Sergio García, Graeme McDowell.