Rory pro Nike?

24.10.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

S vědomím, že Rorymu McIlroyovi již brzy končí kontrakt s firmou Titleist/Footjoy, si irský deník, The Irish Times, dovolil tvrdit, že za rok by mohla golfová hvězda podepsat smlouvu s Nike. Údajně by měl McIlroy podepsat smlouvu na deset let za 250 miliónů dolarů. Deník ovšem nezmínil, z jakých zdrojů informaci získal, o kontraktu se tak pouze spekuluje. McIlroyův agent se k věci odmítl vyjadřovat, jelikož mladý Ir je zatím stále smluvně svázán s firmou Titleist.

Hypoteticky by tedy podmínky nové smlouvy mohly být podobné podmínkám Tigera Woodse, který má s Nike smlouvu 20 miliónů ročně. O McIlroyově přesunu od Titleist k Nike se spekuluje již delší dobu, ale letos v létě se se o celé situaci začalo ještě více mluvit. Z části také kvůli přátelské rivalitě, která mezi Woodsem, jakožto ambasadorem Nike a McIlroyem panuje. Na konci tohoto roku vyprší smlouva, kterou McIlroy uzavřel s Titleist. McIlroy ale vše pravděpodobně oznámí až v lednu na turnaji v Abu Dhabi.

Odborníci tvrdí, že pouze Taylor-Made Adidas má prostředky na to, aby přeplatila McIlorye a získala ho tak místo Nike. I přes svůj pád z trůnu, je podle časopisu Forbes Woods stále jedním z nejvyhledávanějších sportovců, co se marketingu týče. McIlroy je ale se svými triumfy, potenciálním vítězstvím ankety Hráč roku a s jeho čistou image, sponzorským snem.

Podle londýnské agentury SportPro Media, je McIlroy druhým nejlépe zpeněžitelným sportovcem, hned po brazilské fotbalové hvězdě, Neymarovi, který se s nejvyšší pravděpodobností přesune do Barcelony. Třetím v pořadí je pak Lionel Messi a hned za ním běžec Usain Bolt. Na rozlousknutí tohoto oříšku, si budeme muset počkat do ledna příštího roku.

 

Aneta Zárubová