Rory McIlroy na večeři v Bílém domě

15.03.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Nová jednička světového golfu, Rory McIlroy, byl v minulých týdnech hodně zaneprázdněn. Vyhrál turnaj Honda Classic a hrál tenis v New Yorku se svou přítelkyní Caroline Wozniacki a Mariou Sharapovou před zraky tisícovky diváků. Také ale sledoval basketbal v Miami a skončil třetí na Doralu. Nyní byl i na večeři v Bílém domě. Na první příčku světového žebříčku se McIlroy posunul poprvé v kariéře právě poté, co vyhrál na Honda Classic.

V úterý na svém Twitteru oznámil, že se chystá na středeční večeři u prezidenta Spojených států, Baracka Obamy. Byl tak mezi celebritami, které se zúčastnily slavnostní večeře, kterou prezident pořádal na počest britského premiéra Davida Camerona. Mezi ostatními zúčastněnými byl například i britský herec Damian Lewis, který hraje v televizním seriálu Homeland.

Bílý dům je poměrně nedaleko hřiště Congressional Country Club, kde McIlroy získal vedení osmi ran a vyhrál tak svůj první major v kariéře. McIlroy, který vede v žebříčku FedExCupu si zahraje až na Masters, které se hraje od 5. Do 8. Dubna na Augustě. Do té doby má turnajový klid. Minulý rok na Masters slavně vedl během všech třech kol, ale v posledním kole zkolaboval s osmdesáti ránami. Dva měsíce nato vyhrál na U. S. Open.

 

Aneta Zárubová