Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Rory McIlroy bude možná chybět na Players Championship

26.11.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Jen něco málo týdnů poté, co McIlroy oznámil, že si příští rok neponechá své členství na PGA, oznámil mladý hráč ze Severního Irska, že se možná také nezúčastní turnaje The Players Championship. Jako důvod uvedl fakt, že nemá rád hřiště TPC Sawgrass v Ponte Vedra Beach na Floridě. „To hřiště nemám rád, je to jedním z důvodů, proč se rozhoduji, jestli se turnaj účastnit nebo ne.“ Řekl McIlroy v předvečer Dubai World Championship, posledním turnajem sezóny na European Tour.

Hráč pak ale také upozornil na to, že tím samozřejmě nechtěl říci, že by Players nebyla velká událost, naopak upozornil na jeho prestiž. Také se nechal slyšet, že by mu bylo velkou ctí ho jednou vyhrát, ale příští rok se pravděpodobně budou data krýt s jeho rozvrhem.

TPC Sawgrass je hřiště navržené Petem Dyem. McIlroy vysvětloval, že ho matou úhly z odpališť a hřiště je tím pádem pro něj vizuálně velmi náročné. „Je to i velmi psychicky obtížné, protože vám z odpališť připadá, že máte jen malý kousek fairwaye, ale jakmile se tam dostanete, je najednou daleko širší. Dodal, že je to vše o osobních preferencích.

The Players Championship je jednou z nejdůležitějších událostí na PGA Tour, protože majory jsou mimo působení PGA Tour. Mcllroy je jednou z nejslibnějších mladých golfových hvězd, musí být tedy pro vedení Tour velmi nepříjemné slyšet jeho názory na Players a také na FedEx Cup, o kterém řekl, že je jen o penězích. Na konto FedExCupu ještě dodal, že pro golfistu není dobré jít hrát jen s tím, kolik peněz vydělá.

Aneta Zárubová