Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Italian Open – zvítězil Tyrrell Hatton

14.10.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
THPress

Tyrrell Hatton

European Tour – Rolex Series, 74. Open d´Italia, Monza, Itálie (12. – 15. 10.2017)

Neděle – finálové kolo
Angličan Tyrrell Hatton (-21) vyhrál Italian Open. V poslední kole hrál o čtyři údery lépe než po třetím kole vedoucí vedoucí Matt Walace. O stejné čtyři údery se odpoutal od Itala Francesca Molinariho, se kterým v předchozím kole sdílel druhou pozici.
Obhájce loňského titulu domácí FrancescoMolinari se nakonec musel spokojit se 6. místem (-17).
Druhou pozici společně obsadili Angličan Ross Fisher a Thajec Kiradech Aphibarnat. Lídři druhého a třetího kola Marcus Fraser (-19) a Matt Wallace (-18) skončili na čtvrtém  a pátém místě.
Tahák Italian Open Sergio Garcia se neprosadil a skončil na 30. místě (-12). Druhá hvězda Jon Rahm zaujal konečné 15. místo (-15). A tak byl nejlepším Španělem v Itálii veterán Miguel Angel Jiménez (-16).

Další umístění: 6. Fleetwood, Coetze (-17), 15. Colsaerts, Fitzpatrick (-15), 26. Donaldson (-13), 32. Luiten (-11), 38. Noren (-10), 45. Wiesberger (-8), 58. Paisley (-5), 65. McDowell (-3).

Konečné výsledky

*

wallacetwit

Matt Wallace

Sobota – 3. kolo
Marcus Fraser nevydržel tempo a odpadl z vedení. Ve třetím kole hrál o deset ran více a spadl na 9. pozici (-12). Matt Wallace (-17) naopak vydržel a vede o dvě rány před obhájcem Francescem Molinarim, který sdílí druhé místo s Tyrrellem Hattonem (oba -15).

Sergio Garcia je už mimo hru na 21. místě (-10) se ztrátou sedmi úderů na vedoucího hráče. Do pořadí v čele už nezasáhne ani Jon Rahm. Je na 28. pozici (-9).

Další pozice:  4. Aphibarnat, Coetze (-14), 6. Fleetwood (-13), 9. Fitzpatrick (-12), 10. Noren (-11), 21. Colsaerts, Jiménez (-10), 28. Bertasio, Luiten (-9), 40. Donald, Paisley (-7), 43.Wiesberger (-6), 58. McDowell, Estwood (-3).

Leaderboard

.

FraserAsianTour

Marcus Fraser

Pátek – 2. kolo
V druhém kole to roztočil Australan Marcus Fraser. Rekordními devíti berdíky rozstřílel Monzu, přičemž pět z nich zahrál v řadě od osmičky do dvanáctky jamky. S celkový skore -13 vede v turnaji spolu s Angličanem Mattem Wallace. Ten hrál birdie jenom čtyři, zato přidal jeden eagle a kolo ukončil šest ran pod parem.
Na třetím místě je Thajec Kiradech Aphibarnat (-11). Obhájce Molinari je na 4. místě (-10) se ztrátou tří úderů na čelo turnaje. Sergio Garcia si polepšil o tři místa, do víkendových kol půjde z 6. místa (-9). Martin Kaymer neprošel cutem.

Leaderboard

*

FrancescoMolinari

Francesco Molinari

Čtvrtek – 1. kolo
Domácí hráč Francesco Molinari to myslí s obhajobou loňského titulu vážně. Devět birdie a dvě bogey daly sedm ran pod par a postavení ve vedoucí skupině sedmi hráčů se skore -7. Kromě Molinariho je ve vedoucí skupině Kiradech Aphibarnat, Alexander Björk, Jamie Donaldson, Eddie Pepperel s jedním eagle a Matt Wallace.
Sergio Garcia je na dostřel dvou úderů na 9. místě (-5). Jon Rahm také není daleko od čela turnaje. Má ve skorkartě čtyři birdie a je na 17. pozici (-4). Martin Kaymer je na 31. místě (-5) se ztrátou čtyř úderů na vedoucí hráče.

Další pozice: 7. Coetze (-6), 9. Pailsey, Noren (-5), 17. Ramsay (-4), 31. Slattery, Colsaerts, Fitzpatrick, Paratore, Bertasio (-3), 49. Westwood, Donald, Hatton, Wiesberger, Sullivan, McDowell, Frittelli (-2), 67. Jiménez (-1), 93. Dodt, Suri, Manassero, Fleetwood, O. Fisher (E), 109. Dubuisson, Gallacher, Tanihara (+1), 119. Willett, Harrington, Bjorn (+2), 125. Olazábal. Peterson, Zanotti (+3), 128. Storm, Jamieson (+4).

„Potěšil me approach in do birdie na osmnáctce, zahraný na správném místě pod turnajovou vesničkou, kde mě sledovalo mnoho diváků,“ smál se po úspěšné hře Molinari.

Leaderboard

.

logo945Úvod
Páté zastavení superdotované Rolex Series zažije italská Monza. Zde sídlící Golf Club Milano bude podeváté hostit italské mistrovství. Hřiště je umístěno v zámeckém parku Královské vily v Monze, původně vystavené pro Ferdinanda Rakouského. Vedle hřiště je známý automobilový okruh.

Turnaj je samozřejmě skvěle obsazen. Hrají Garcia, Rahm, Noren, Kaymer, Westwood, Fleetwood, Hatton, Fitzpatrick, Harrington, Olazábal, Bjorn, Jiménez, Slattery, Willett a další.
Oči italských diváků však budou upřeny především na domácího  Francesca Molinariho, který zde loni zvítězil (-22). Ovšem loni byla dotace „pouhé“  3 miliony dolarů a účast předních hráčů byla podstatně slabší. Hrát budou další domácí hráči např. Manassero, Paratore, starší bratr Edoardo Molinari, Tadini, Pavan, Ravano (Hole in One na Kuňce), Bertasio nebo Gagli.

Hřiště v Monze má tři devítky. První a Druhá slouží pro mistrovské turnaje a hrálo se na nich již šest Open d´Italia. Třetí devítka je technická, hodně členitá a s malými greeny.
Hřiště pro Open d´Italia má par 71 a délku 6.544 metrů.

Dotace turnaje je 7 milionu dolarů. Loni zvítězil Francesco Molinari.

Leaderboard

Odkazy:  GC Milano    Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje

*