Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Říká se tomu Desert Swing, jsou tu peníze a Evropa tady bude hrát čím dál víc

02.02.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Colin Montgomerie s Royal Trophy

Emiráty – Bahrajn – Katar – Emiráty. To je předjarní minitour velké evropské série po Středním Východě, zvaná Desert Swing. Expanzi do „pouštní“ oblasti pochválil Colin Montgomerie. Jak by ne, když tam má své obchodní aktivity…

Kapitán evropského rydercupového týmu, jehož respekt ve světě golfu po loňském úspěchu enormě vzrostl, designoval hřiště Royal Golf Clubu, na němž se v minulém týdnu hrál turnaj Volvo Golf Champions.

„Není důvod, proč by European Tour nemohla rozšířit své aktivity v tomto regionu na pět až šest turnajů,“ řekl Monty v rozhovoru pro agenturu Reuters. Podle Skota by v kalendáři měly následovat po sobě jako teď, a to kvůli snazší logistice. Letos je na programu navíc opět i turnaj v indickém Dillí.

Kdo by mohl být další? Vedení European Tour se nedávno sešlo s představiteli saúdskoarabské golfové federace.

Její viceprezident Jusuf Jidivíš byl spokojen: „Řekli jsme, že tour u nás rádi přivítáme. Máme v Rijádu jedno či dvě hřiště, kde by bylo možné takový podnik uspořádat.“  A let z Bahrajnu sem trvá 35 minut.

Montgomerie doporučuje Egypt: „Hrál jsem tam a ačkoli teď tam mají nepokoje, už jsme také mluvili o tom, že by se zapojili.“

Arabští pořadatelé dokážou zajistit kvalitní konkurenci. Montgomerie jako příklad uvedl start Phila Mickelsona (byť nijak úspěšný) před dvěma týdny v Abú Zabí. „Teď se vrací Tiger (Woods) do Dubaje, což je skvělé,“ dodal sedmačtyřicetiletý hráč.

Prvním turnajem evropského okruhu v této části světa byl v roce 1989 Dubai Desert Classic.