ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Retro: Červen 1994 aneb Psalo se před 20 lety

19.06.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Pojďme se vrátit v čase o 20 let zpět. V jakých souvislostech se v červnu 1994 psalo o golfu? Hřiště začala růst jako houby po dešti a došlo i na otevření prvních devíti jamek na Karlštejně. Mladý Ernie Els vyhrál US Open, Alex Čejka hrál pro charitu.

Česko

V překrásném prostředí s výhledem na starobylý hrad Karlštejn vyrostlo za necelé tři roky nádherné, zatím devítijamkové hřiště. Během léta budou zprovozněny zbývající jamky, takže čeští golfisté budou mít k dispozici další regulérní osmnáctijamkové hřiště.

Byla zahájena výstavby devítky v Bechyni. V této etapě bude postaveno sedm greenů a fairwayí a vybudována retenční nádrž pro zavlažování greenů. V druhé etapě budou vybudovány dvě dlouhé lesní fairwaye a vodovodní přípojka v délce 1 200 metrů z vodojemu.

Na začátku června se poprvé začalo sekat v Lubech. Na ploše 25 hektarů, které bývaly pastvinami, se buduje devítijamkové hřiště. První turnaj je naplánován na říjen, zázemí klubu ale bude dokončeno až v příštím roce.

Prvním mistrem České republiky v nejdelším odpalu se na Karlštejně stal Tomáš Zvědělík z GK Mariánské Lázně, který poslal míček do úctyhodné vzdálenosti 291 metrů. Mezi profesionály si nejlépe vedl Bohuslav Syřiště z domácího Praha Karlštejn Golf Klubu.

Nejlepší brankář NHL Dominik Hašek z týmu Buffalo Sabres přiletěl s rodinou do České republiky. Zdrží se pravděpodobně do září, ale v žádném případě nehodlá odpočívat. „Byli jsme na dovolené na Bahamských ostrovech a už dlouho jsem nic nedělal, jezdil jsem pouze na vodních lyžích, hrál tenis a golf,“ prozradil.

V Poháru Charity na Karlštejně vynesly výkony Alexe Čejky a Robina Pospíšila pro Chráněnou krajinnou oblast Český kras 135 000 korun.

Zahraničí

Teprve počtvrté v historii US Open se radoval z vítězství někdo jiný než Američan. Prvenství a tím i šek na 320 000 dolarů, získal čtyřiadvacetiletý Ernie Els z JAR. O jeho vítězství rozhodlo až play-off trojice Els, Loren Roberts (USA), Colin Montgomerie (Skotsko).

Vítězem turnaje Belgie Open, který byl dotován částkou 1,5 milionu marek, se stal Angličan Nick Faldo s 279 údery, za což získal šek na 250 000 marek. O prvém místu Falda při rovnosti úderů se Švédem Joakimem Häggmanem rozhodl až rozstřel.

Americký kongres schválil návrh zákona, který zakazuje nátlakovým skupinám platit za poslance a senátory golfové výlety a pohoštění v restauracích. Členové Sněmovny reprezentantů si tedy golf raději platí ze svého.

Australan Greg Norman je jasně v čele světového žebříčku. Za ním si udržuje druhé místo Faldo a třetí je Nick Price ze Zimbabwe. V první desítce došlo k jediné změně, David Frost z JAR postoupil na osmé místo z desáté pozice, na kterou naopak klesl Paul Azinger z USA.

 

.

Počet přečtení: 1 253
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017