Retief Goosen končí sezónu kvůli zádům

29.08.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Smutnou zprávou pro fanoušky Retiefa Goosena jistě bude, že sezónu 2012 bude muset zkrátit a kvůli svým problémům se zády skončit už nyní. Dvojnásobného šampióna z U. S. Open k tomu dovedla nedávná operace zad, kterou podstoupil. Goosen o operaci poprvé informoval třiadvacátého srpna na svých webových stránkách. Podle něj proběhlo vše v pořádku, jen si letos na tour už nezahraje.

Prognóza na návrat ke golfu vypadá také nadějně. „Nemohu se dočkat, až se na tour vrátím v plné síle, mezitím mám v plánu odpočívat, užívat si času s rodinou a sledovat golf v televizi,“ vysvětlil. Goosen hrál naposledy v turnaji PGA Championship, kde skončil osmačtyřicátý. Celkově vzato pro něj letošní sezóny byla docela solidním návratem. V roce 2011 se totiž propadl z top padesátky a nyní je na žebříčku European Tour na třiadvacátém místě. Na jeho Twitteru jsou k vidění početná přání k uzdravení včetně jednoho od jeho krajana Gary Playera.

Jeho operace měla za cíl vyřešit problém se zraněním zad, které třiačtyřicetiletého Jihoafričana zlobilo celou sezónu. Nyní je ještě na pár dní v nemocnici, tak doufejme, že se brzy uzdraví.

Aneta Zárubová