ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Reignwood LPGA Classic

06.10.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Feng Ša-šan

LPGA Tour – Reignwood LPGA Classic, Pine Valley Golf Club, Peking, Čína
(3. – 6. října 2013, časový posun: +6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Feng Šan-šan před domácím publikem vyhrála dostihy s Američankou Stacy Lewis a zvítězila s konečným skóre -26 o jednu ránu před svou velkou rivalkou. Česky hovořící hráčky se nakonec sešly na dělené 15. pozici. Jessice Korda se podruhé za sebou nedařilo, hrála 74 (+1), zatímco Sandra Gal měla druhou polovinu turnaje lepší a zakončila ho výsledkem 71 (-1).
To co se dělo v závěru kola, snese nejpřísnější měřítka velkého dramatu. Obě největší konkurenty se tahaly o vedení a nikdy se nepustily vzájemně do nějakého trháku. Přestože Lewis na čtrnácté jamce zapsala první a jediné bogey turnaje, na odpališti osmnácté jamky vedla o jeden úder. Začalo se uvažovat o tom, že pětipar skýtá spoustu možností a jedna z těch možných by bylo dodatečné play-off, kdyby se Feng podařilo skórovat. A to taky Číňanka udělala, jenže místo birdie, jímž by si vynutila rozehrávku, dostala míč do jamky rovnou na tři údery, ubrala ze skóre dvě a zvítězila.
Další pořadí:
3. I. Park (-21), 4. Webb (-20), 5. N.Y. Choi (-16), 6. Tseng (-14), 10. Hedwall, Ryu (-11), 15. Gal, Korda (-10), 19. Ciganda (-9), 29. Muňoz (-6), 37. Salas (-4), 432. Wie (-3), 45. Kerr (-2), 66. Gulbis (+3), 70. Ch. Kim (+5)74. Sergas (+8)

Sobota – 3. kolo
Špatný den Jessiky Korda nenapravilo ani dílčí zlepšení v jeho závěru, naopak poslední jamka znamenala potvrzení nezdaru. Výkon 76 ran (+3) má za následek pád původem české golfistky na šesté místo průběžného pořadí a ztrátu deseti úderů na vedoucí Feng Šan-šan. Číňanka si zajistila první pozici výkonem 64 (-9), po němž je na průběžných -21. Nemá však nic jistého, před druhou v pořadí Stacy Lewis z USA vede jen o ránu. Výrazně zabojovala Sandra Gal. Česky hovořící Němka předvedla třetí sobotní výkon 66 (-7) a pronikla do top 10. 
Korda se začala nečekaně potýkat s hřištěm tam, kde se jí v předchozích dvou kolech dařilo a kde přímé konkurentky naopak skórovaly. Po bogey na čtyřparové čtyřce zahrála double bogey 7 na šesté jamce a další ránu do plusu přidala na závěr první devítky na dalším pětiparu. I s dalším bogey mezi třemi birdie dokázala alespoň částečně napravit dojem z kola, ne však svou pozici pro boj o druhý turnajový titul na LPGA Tour, navíc na osmnáctce opět chybovala a zkazila další jamku s parem 5.
Feng hrála 64 podruhé za sebou, na první devítce zapsala čtyři birdie, na druhé pět, takže oproti pátku tyto počty prohodila. “Na začátku jsem byla trochu nervózní a měla jsem pomalý začátek. Ale na osmičce jsem proměnila dlouhý putt a začala jsem hrát víc birdie,” shrnula. Lewis zatím na turnaji nemá v zápisu za čtyřiapadesát jamek jediné bogey a platí to i po sedmnácté jamce, kde byla v problémech, jenže povedl se jí chip-in z roughu. “Byla to těžká rána, bylo tam dost písku,” přiblížila podmínky, v jakých si poradila a ve třetím kole nakonec hrála 65 (-8).
Další pořadí:
3. I. Park (-16), 4. Webb (-14), 5. CN.Y. Choi (-12), 6. Korda (-1), 9. Ryu (-9), 10. Gal, Hedwall (-8), 15. Tseng (-7), 22. Ciganda, Muňoz (-5), 28. Wie (-4), 36. Kerr (-3), 42. Salas (-2), 53. Ch. Kim (E), 62. Gulbis (+2), 74. Sergas (+8).

Pátek – 2. kolo
Jessica Korda ustála tlak domácí Feng šan-šan a v polovině programu se usadila v čele s náskokem dvou ran před čínskou hráčkou a světovou dvojkou Stacy Lewis. Čechoameričanka hrála 68 ran (-5) a dostala se na průběžné skóre -14. Sandra Gal po zhoršení o ránu na 73 mírně klesla na dělenou 38. pozici.
Feng začala předvádět velké věci už na první devítce, zahrála na ní pět birdie. Využívala hlavně pětiparových jamek, skórovala na všech pěti. Výkonem 64 (-9) dorovnala čtvrteční výkon Korda a Choi. Zatímco Jihokorejka ztrácela, pražská rodačka postupně nabyla rovnováhy, ačkoli po bogey na první jamce a druhém na páté na tom byla hůře než s jakým průběžným skóre do druhého dne vstupovala. “Začala jsme trochu pomaleji,” přiznala, “ale nakonec z toho byl skvělý den. Moc dobře jsem patovala.” Ještě do konce první devítky se ale dostala do tempa sérií tří birdie a postupně převzala pozici na špici leaderboardu. “Je to jiné skóre než včera, ale nejsem zklamaná,” doplnila Korda.
Lewis pak ještě dalším bezchybným kolem a s pomocí série šesti birdie mezi jamkami 12 a 17 dorovnala Feng. 
Další pořadí: 4. Choi (-11), 5. I. Park (-9), 8. Hedwall, Webb (-7), 10. Ryu (-6), 15. Muňoz, Salas (-5), 23. Tseng, Ciganda (-4), 34. Wie (-2), 38. Gal, Ch. Kim (-1), 54. Kerr, Gulbis (+1), 75. Sergas (+6).

 

Čtvrtek – 1. kolo
Jessica Korda po přestávce, vyplněné mimo jiné návštěvou České republiky, předvedla skvělou formu a s výsledkem 64 ran (-9) se dostala na dělenou vedoucí pozici společně s Jihokorejkou Choi Na-yeon. Jejich náskok před ostatními činí už po jednom kole čtyři a více úderů. Třetí místo sdílejí další dvě golfistky z asijské velmoci Seo Hee-kyung a Park Hee-young společně s Američankou Stacy Lewis. Druhá z česky hovořících účastnic turnaje Sandra Gal je se skóre 72 (-1) na dělené 30. příčce.
Skórkarta Choi je čistá a dá se z ní jasně rozpoznat impozantní závěr v podobě série čtveřice birdie z jamek s pořadovými čísly od 15 do 18. Korda se nenechala zahanbit a těžila z dobré pohody, protože na -5 se dostala už po osmi jamkách. Ani na druhé devítce si nenechala utéct žádnou ránu, naopak dál snižovala. Vyrovnala tak svůj rekord na jedno kolo ustanovený loni v Malajsii. “Letos už jsem byla druhá v Alabamě a na chvíli jsem zavětřila, že druhý turnajový titul mám na dosah,” svěřila se s jasnými ambicemi americká golfistka českého původu. Na závěrečném pětiparu se dostala do potíží po ráně do vody. “Změnil se vítr a v tu chvíli jsem si řekla – oukej, teď si jdeme pro par.” A také ho plná sebevědomí zachránila.
Další pořadí: 14. Masson, Salas, Feng (-3),  21. Muňoz, Hedwall, Webb, Ryu (-2), 30. Gal, Kerr, Tseng (-1), 44. Ch. Kim (E), 52. Wie (+1), 62. Gulbis (+2), 73, Sergas (+5).

Ženská americká série se jako první stěhuje na podzim do Asie a umožňuje jí to zcela nový turnaj s dotací 1,8 milionu dolarů (34,66 milionu korun). Loňské major vítězství Feng Šan-šan na LPGA Wegmans bylo startovacím momentem uspořádat poprvé turnaj v blízkosti hlavního čínského města. Je připraven pro 81 hráček a část startovního pole je uvolněna pro členky domácího dámského okruhu. Z amerického kontinentu přiletí celá špička, na odpaliště se postaví 14 ze 20 hráček z horních příček světového žebříčku a místa vyšla i na česky hovořící Jessiku Korda a Sandru Gal. Hřiště s parem 73 pochází z dílny Jacka Nicklause, není tedy pochyb o jeho exkluzivním vzhledu. Měří 6 031 metrů a v roce 2005 tady muži hráli Johnnie Walker Classic.

Odkazy: … Pine Valley Golf Club satelitní mapa hřiště Stránky turnaje Světový žebříček

Počet přečtení: 1 619
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017