Pět Čechů na Q School v Ebreichsdorfu

11.09.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Q School European Tour, first stage, section A, GC Schloss Ebreichsdorf, Ebreichsdorf, Rakousko
(9. – 12. 9. 2014, bez časového posunu)

Pátek – 4.kolo
Čtvrté kolo bylo pro nezpůsobilé hřiště zrušeno a platí výsledky tří kol. Do druhé fáze kvalifikace v listopadu postupují Matuš z osmého a Lieser z osmnáctého místa.

Čtvrtek – 3. kolo
Stanislav Matuš a Ondřej Lieser si vyměnili pozice a drží se v postupové dvacítce. Martin Příhoda se mírně propadl a jeho šance na pokračováním v další fázi kvalifikace klesly. Zbylí dva Češi už jsou mimo. Ve vedení jsou Anders Schmidt Hansen z Norska a Nico Gayger z Chile, oba s průběžným skóre -12.

Matuš je na děleném osmém místě se ztrátou tří úderů na lídry. I s jedním double bogey zapsal 69 ran (-3), zatímco Lieser tentokrát hrál nad parem a po výkonu 74 (+2) mu patří dělená osmnáctá příčka. Také Příhoda byl plusový, přinesl 71 (+1) a je čtyřiatřicátý (-3). Tadeáš Sedláček a Tomáš Holoubek se pohybují v sedmé desítce průběžného pořadí.

Top třetího kola a čeští hráči:

Středa – 2. kolo
Ondřej Lieser dnes zopakoval 68 ran a posunul se na 6. místo (-8). Stanislav Matuš dnes přinesl jednu ránu po par a s celkovým skóre -6 je na 13. místě. Druhé kolo hrál nejlépe z Čechů Martin Příhoda, zapsal 67 ran, pět pod par a vysunul se na 22. pozici (-4). Tomáš Holoubek  a Tadeáš Sedláček šli v paru. Holoubek je na 72. místě (+6)  a Sedláček na 76. místě (+8). Vedou Švéd Erik Oja a Chilan Nico Geyer.Do finálové kvalifikace postoupí prvních dvacet hráčů výsledkové listiny.

„Pozdravy z Ebreichsdorfu! Po dvou dnech to vypadá nadějně, T6. Včera v první devítce jsem trošku bojoval s paty, ale pak se to rozběhlo. Dneska zas malinko zazlobila hra z týčka v druhé devítce, ale jde o drobnosti, všechny údery zatím dělají co mají. Včera i dneska jsem na 18. jamce patoval ze stejného místa (dvou metrů) do birdie, ani jednou tam nespadl, ale naštěstí to zatím nevadí. Zítra se má zhoršovat počasí (hurá), hnusně má být i v pátek a v sobotu. Necháme se překvapit…“ vzkázal svým fanouškům Ondřej Lieser na FB profilu.

Top 10 druhého kola čeští hráči:

Úterý – 1. kolo
Skvělý začátek má za sebou zejména Stanislav Matuš, jenž zaujal pozici v top 10, ale nadějný vstup do kvalifikace má za sebou i Ondřej Lieser, jehož místo je ve druhé desítce leaderboardu. Další tři Češi jsou v něm níž, předvedli výkon nad parem hřiště. Vede Nico Geiger z Chile výkonem 64 ran (-8).

Matuš na děleném osmém místě za lídrem zaostává o pouhé tři údery, v zápisu má pět birdie. Lieser je dělený čtrnáctý, skóroval dokonce na šesti jamkách, ale na dvou zapsal bogey.

Kvalifikace se účastní také amatérští Mistři ČR na rány z roku 1998 Clemens Prader a 2012  Ital Lorenzo Scotto.

Top 10 prvního kola a čeští hráči

 

Češi Tomáš Holoubek, Ondřej Lieser, Stanislav Matuš, Martin Příhoda a Tadeáš Sedláček vstoupí do první fáze kvalifikace o členství na European PGA Tour, případně Challenge Tour. Přihlásili se do tradičního dějiště, na hřišti s parem 72 o délce 6 195 metrů se pokusí postoupit do další fáze, ta se uskuteční od 7. do 10. listopadu.

.