Čtyři Češi na druhé Q-school ve Španělsku

09.11.2014 | Boris Šetina | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

European Tour Q-school, 2. kvalifikace, Španělsko (7.- 10. listopadu 2014, bez časového posunu)


Pondělí – poslední kolo
Druhá kvalifikace na European Tour 2015 je skončena. Z každé sekce nakonec postupuje do Final Stage sedmnáct hráčů a žádný z Čechů mezi nimi není. Nejméně daleko k postupu měl Stanislav Matuš. Přestože hrál skvělý golf a poslední tři kola hrál  69,69,69 skončil tři údery od postupové pozice na 25. místě.

Ostatní hráči Mrůzek, Lieser a Suk skončili od postupových pozic ještě dále. European Tour příští rok mohou hrát pouze na výjimky nebo sponzorské karty.

Konečné pozice českých hráčů a vzdálenost od postupu:

Odkazy: … Scoring Panoramica … Scoring Lumine … Scoring Las Colinas

Neděle – 3, kolo
Češi dnes hráli jako z partesů, všichni donesli výsledky pod parem hřiště.
Ondřej Lieser se v Tarragoně zlepšil o dalších pět úderů, dnešní kolo zahrál za 67 ran, nejlépe z Čechů. Výsledek ho odtrhl z posledního místa a posunul dopředu o tři příčky na 68. pozici (+7). Stanislav Matuš na stejném hřišti hrál opět 69 ran a polepšil si o jednu příčku na 23. pozici (-4). V Tarragoně vede Portugalec Ricardo Gouveia (-18) a hrají zde z našich hřišť známí Francois Calmels (-7), Julien Guerrier (-3), Nino Bertasio (-2), Filippo Bergamaschi a Lorenzo Gagli (+1) nebo Jarmo Sandelin (+8).

V Las Colinas v Alicante si o čtyři příčky polepšil Filip Mrůzek. Dnes hrál opět skvělých 69 ran a je aktuálně na 38. pozici (-3). Dominují Angličané Jamiel Elson a Christopher Paisley (-12). Paisley je Mistrem České republiky na rány z roku 2008. Ital Nicolo Ravano vyhrál na loňské Challengi na Kunětické hoře auto za Hole in One. V Las Colinas je zatím na postupovém 8. místě (-9). Sympatický Joel Sjöholm, letošní  tvář Challenge na Kunětické Hoře je na 49. místě (-1) a Mistr České republiky 2013 Tim Gornik je na 54. pozici (E).

Cyril Suk hrál na hřišti Panoramica v Castellonu 69 ran a polepšil si o šest pozic na 50. místo (-4).

Final Stage bude hrát 89 hráčů s přímým vstupem a 67 hráčů z kvalifikace. Z kvalifikace na hřišti Lumine, kde hraje Lieser a Matuš postoupí 17 hráčů. Z Las Colinas, kde hraje Mrůzek postoupí také 17 hráčů a z hřiště Panoramica, kde hraje Cyril Suk postoupí do Final Stage 16 hráčů. Z hřiště El Saler, kde žádný Čech nehraje, postoupí 17 hráčů. 
Počty se mohou měnit podle výsledků a odstoupení hráčů.

Pozice českých hráčů:

 

Sobota – 2. kolo
Dnes zahráli skvěle Filip Mrůzek a Stanislav Matuš, oba dosáhli skore 69 ran. U Mrůzka i Matuše jsou to dvě rány pod par. Matuš je s celkovým skore -2 na 24. pozici na hřišti Lumine, Mrůzek s celkovým skore na 42. místě na hřišti Las Colinas.
Ondřej Lieser zvedl hlavu a donesl výsledek o devět ran lepší než včera. Kvůli veliké ztrátě z prvního kola však zůstává na posledním 72. místě (+11).
Cyril Suk dnes hrál 72 ran  je na hřišti 56 pozici  na hřišti Panoramica.

Pozice českých hráčů:

 

Pátek – 1. kolo
Ondřej Lieser začal kvalifikaci v Taragoně černým dnem, zahrál 81 ran. Triple bogey na druhé jamce zřejmě předznamenalo celé kolo. Přibylo pět bogey a jednou double bogey. Výsledek +10 a poslední 73. místo je špatným znamením Lieserovy účasti na kvalifikaci.

Na stejném hřišti dosáhl Stanislav Matuš výsledku 71 úderů a přenocuje na 25. pozici. V Taragoně vedou Čilan Nico Geyger a Němec Julian Kurzenbacher (-5).

Filip Mrůzek v Alicante zahrál v paru, který ho řadí na 48. místo. V jeho sekci kvalifikace vede Fin Jaako Makitalo (-7).

Cyril Suk v Castellonu hrál také 71 ran. Tady takový výsledek znamená 45. pozici (-1) a sedm ran ztráty na vedoucího Francouze Jean-Baptistu Gonneta (-8).

Výsledky českých hráčů:Čtyři čeští profesionálové budou ve Španělsku bojovat o postup do závěrečné kvalifikace o karty na ročník 2015 European Tour. Druhé kvalifikační kolo European Tour Q-school se odehraje na čtyřech hřištích. Na třech z nich budou pokoušet své štěstí čeští hráči Ondřej Lieser, Stanislav Matuš, Filip Mrůzek a Cyril Suk. Ti úspěšní postoupí do šestikolové  Final Stage v Gironě, která se odehraje 15. až  20. listopadu.

Loni se do Final Stage  v Catalunyi z devíti Čechů dostal pouze Ondřej Lieser. Obsadil 123. místo a do European Tour neprošel.

Přehled Čechů na Second Qualifying Stage:

 

Odkazy:Scoring PanoramicaScoring LumineScoring Las Colinas

 

.