Dvě Češky na kvalifikaci v Maroku

29.10.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Eva Koželuhová

Ladies European Tour – Lalla Aicha Tour School Pre-Qualifying A, Rabat, Maroko (30.10. – 2.11.2014, časový posun -1 hodina)

Neděle – poslední kolo
Přestože si  v posledním kole trochu polepšily a hranice postupu ze zvedla na +23 zůstaly Eva Koželuhová šest a Šideri Váňová dvanáct ran za možností postupu.

První kvalifikační turnaj PreQ A vyhrála Němka Sophia Popov (-4) před Angličankou v německém dresu Olivií Cowan (-3) Obě hráčky zůstaly jedinými, které se dostaly celkovým výsledkem pod par. Třetí Švédka Johanna Bjork skončila na skore +1.

„Tak to mám za sebou. Dnešní výsledek 75 (+3) už sice nic nezachránil, přesto to bylo moje nejlepší kolo. Moc mě mrzí včerejšek, který mě stál postup. Šest ran se zdá být hodně, ale za čtyři kola a hlavně za to třetí kolo, to je opravdu málo.Přes všechno to byla veliká zkušenost, doufám, že z ní příští sezónu vytěžím co nejvíce, “ uvedla na svém FB profilu Eva Koželuhová.

Do Final Stage postupuje 30 hráček se skore do +22.

Další pokus o proniknutí do LET zažijeme za měsíc, kdy se o postup do Final Stage budou na stejném místě pokoušet Lucie Hinnerová a Daniela Proroková.

 

Eva Koželuhová a Šideri Váňová

Sobota – 3. kolo
Ve třetím kole zaznamenaly Šideri Váňová i Eva Koželuhová nejhorší výsledky. Váňová hrála 87 úderů, jedno triple bogey, čtyři  double bogey a čtyři  bogey, patnáct ran nad par a s celkovým skore +28 je daleko od postupové hranice. Ta je aktuálně na hodnotě +15. 
Amatérka Koželuhová je na tom podobně. Hrála 84 ran, tři double bogey a šest bogey, dvanáct ran nad par a celkové skore má  +26.

Znamená to, že obě české hráčky už mají velikou ztrátu a nedělní čtvrté kolo si zahrají s už jen matematickou pravděpodobností na postup.

„První dvě kola jsem se držela zuby nehty a byla 2 rány od postupu. Dnešní kolo mi bohužel vůbec nesedlo, hlavně na greenech. Nikdy však neříkej nikdy, a tak se zítra kousnu a budu se snažit užít si kolo s úsměvem. Děkuji moc všem, co drželi palce,“ uvedla Koželuhová na svém FB profilu.

Stále vedou osmnáctiletá anglická amatérka Olivie Cowan hrající za Německo s Němkou Sophií Popov (obě -3). Na třetí místo se posunula maďarská amatérka Csilla Lajtai a Švédka Johanna Bjork.  Blaire O´Neil šla třetí kolo v paru a je na postupové 19. pozici (+12).

 

Pátek – 2. kolo
Šideri Váňová si pohoršila pět ran a odsunula se z postupové pozice. Nyní je na 33. místě (+13), dvě rány od aktuální hranice úspěchu (+11).
Koželuhová (+14) si naopak o dvě rány polepšila, ale i tak ji chybí  tři údery k poslední postupové pozici.

Vedou osmnáctiletá anglická amatérka Olivie Cowan hrající za Německo a Němka Sophie Popov (obě -3). Obě jsou jediné s výsledkem pod par hřiště.

 

Čtvrtek – 1. kolo
Ze dvou českých hráček v kvalifikaci začala lépe Šideri Váňová.  Hrála pět bogey a jedno birdie. S výsledkem +4 přenocuje na 16. pozici.
Start nevyšel podle přání amatérce Evě Koželuhové. Devět bogey a jediné birdie znamená skore +8 a 39. pozici. 
Z PreQ A postupuje prvních 29 hráček a dělená místa. Váňová je tedy na postupové pozici, Koželuhové chybí dva údery.

Vede osmnáctiletá anglická amatérka Olivie Cowan hrající za Německo (-3) před Němkou  Sophií Popov (-1). Obě jsou jediné s výsledkem pod par hřiště. Americká kráska Blaire O´Neil hrála 78 úderů a je na 25. pozici.

 

Před turnajem
Amatérka Eva Koželuhová a profesionálka Šideri Váňová si vybraly první termín předkvalifikace v marockém Rabatu, Pre-Qualifying A (PreQ A). Hrát se bude na hřišti Blue Course Royal Golf Dar Es Salam Golf Clubu.

Z tohoto turnaje do závěrečné kvalifikace postoupí určitě procento hráček, které bude určeno na základě výsledků čínské kvalifikace a počtu hráček z LET a LETAS, které mají garantovanou účast ve Final stage. Po závěrečné kvalifikaci obdrží třicet nejlepších hráček členství kategorie 8a, umožňující hru na většině turnajů Ladies European Tour 2015.

Spolu s českými hráčkami budou o postup do Final Stage hrát z turnajů v Česku známé Sophie Popov a Vera Shimanskaya. Pozornosti médií neunikne půvabná hvězdička amerického golfu Blair O´Neal.

Ředitelem turnaje Pre-Qualifying A je Čech Michael Jon.

 

Odkazy: … Royal Golf Dar es SalamHřiště na satelitní mapě …  Stránky Q-SchoolFB VáňováFB Koželuhová

 

.