LPGA – Pure Silk Bahamas

27.05.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

LPGA Tour – Pure Silk-Bahamas LPGA Classic, Ocean Club Golf Course, Paradise Island, Bahamy
(24. – 26. května, časový posun: +7 hodin)


 

 

 

Ilhee Lee

Neděle – finálové kolo

O slovo se hlásí další z jihokorejských žen jménem Lee Il-hee. Debut na LPGA Tour si odbyla v roce 2010 a teď slaví premiérový titul. Třemi vyrovnanými koly 41, 43 a 42 zakončila zkrácený turnaj na redukovaném dvanáctijamkovém hřišti s konečným skóre -11. V závěrečném dějství odevzdala čistou skórkartu, prosadila se na obou pětiparech, které z původní osmnáctky jamek zbyly, a přidala další tři birdie. Druhá v konečném pořadí Američanka Irene Cho má ztrátu dvou ran, o tři zpět za vítězkou je samostatně třetí Anna Nordqvist ze Švédska. Hráčky s českými kořeny si pořadí vyměnily a výš skončila Němka Sandra Gal. Za skóre -5 jí patří dělené 14. místo. Američance Jessice Korda se na závěr nedařilo, odevzdala o dvě rány plusové skóre a klesla až na dělenou 31. pozici.
Když přišla Lee do Spojených států, hned uspěla v kvalifikaci. „Neuměla jsem vůbec anglicky, učila jsem se od přátel,“ prozradila, jak nepřipravená před pár lety byla. „Zůstávala jsem doma a učila se tam,“ doplnila. Její odpovědi ještě obsahovaly gramatické chyby a byly krátké. Poslední fáze turnaje ale popsala srozumitelně: „Byla jsem nervózní. Věděla jsem, že si mohu dovolit trojputt, a taky jsem tak dopatovala,“ vrátila se ke svému výkonu na osmé jamce, kde turnaj končil a kde zpečetila svůj úspěch.
Další pořadí: 4. Creamer, M. Mijazato, Kerr (-7), 14. Masson, Ryu, Gulbis, Gal, Thompson, A. Mijazato, Moreno (-5), 27. S. Lewis (-4), 31. Korda, N.Y. Choi, Petterssen (-3), 88. Tseng (+2), 107. I. Park (+7).122. Ch. Kim (+6), 134. Uribe (+9).

Sobota – 2. kolo
Konečně se na hřišti zkráceném o šest jamek na dvanáct podařilo odehrát větší porci a před finálovým programem mají všechny hráčky na kontě jamek čtyřiadvacet. První místo si zatím předávají Kolumbijky, po Marijao Uribe se na něm objevila její krajanka Paola Moreno, jejíž průběžné skóre je -9. O jeden úder za ní figuruje Australanka Lindsey Wright. Z česky hovořících golfistek se Jessica Korda se skóre -5 dělí o 12. pozici a Sandra Gal je na 35. s bilancí o dvě rány horší.
Moreno, jež má na kontě dvě výhry v Symetra Tour, se mezi ženskou zámořskou elitu dostala poprvé. Zahrála 41 ran (-4) a nemohla se dočkat dalšího dne. „Vše, co mě zajímá, je nedělní odpal na první jamce. Pozice, do které jsem se dostala, je úžasná,“ rozplývala se.
Pořadatelé oznámili, že pokud se nepodaří zkompletovat dvanáct jamek na konečný počet 36, bude turnaj prohlášen za neoficiální, ale prize money budou mezi hráčky rozděleny. V případě nutnosti se bude hrát i v pondělí.
Další pořadí:
3. Ji, Granada (-7), 5. Kerr (-6), 12. Creamer, Korda, N.Y. Choi (-5), 25. S. Lewis, Thomspon, A. Mijazato (-4), 35. Gal (-3), 44. Ryu (-2), 84. Tseng (+1), 136. I. Park (+7).

Pátek – 1. kolo nedohráno
Problémy nepřestávají sužovat turnaj, jehož první kolo není kompletní ani po druhém hracím dnu. Zkrácení na dvanáct jamek nepomohlo a když už se konečně hráčky vydaly do hry, bylo dost pozdě. Přerušení pro tmu přišlo ve chvíli, kdy ještě asi čtvrtina startovního pole měla několik jamek před sebou.
Jako například Mariajo Uribe z Kolumbie, která má ještě možnost v dohrávce vylepšit své skóre, prozatím zajišťující první místo. Po absolvování celého redukovaného programu se na něj dostaly Američanka Heather Bowie Young a Italka Silvia Cavalleri.
Čechoameričanka Jessica Korda zapsala výsledek 42 (-3) a v neúplném pořadí figuruje na konci druhé desítky, Sandra Gal reprezentující Německo hrála 44 (-1) a je těsně v lepší poloovině výsledkové listiny.

Čtvrtek – 1. kolo zrušeno
V první hrací den nebyl zapsán ani jeden soutěžní výsledek. Přívaly deště vytvořily extrémní herní podmínky a jelikož některé jamky byly nehratelné, zredukovali pořadatelé hřiště na 12 jamek po celý zbytek turnaje. „Možná se to někomu nelíbí, ale je to nejlepší řešení ze všech, která se nabízela. Ve všech hracích dnech budou všechny hrát stejný počet jamek,“ řekl komisionář LPGA Tour Michael Whan. Pravidla pro uznání regulérnosti turnaje žádají, aby bylo odehrálo 36 jamek, což bude splněno. Byl zrušen cut a o podíly z dotace se v neděli rozdělí hráčky do 70. místa konečného pořadí. Hrát se bude v pořadí jamek 10-6-7-4-5-11-12-13-14-2-3-8.
„Na té situaci jsou dobré i špatné věci a je na každém, zda před sebou vidí z poloviny plnou, nebo z poloviny prázdnou sklenici,“ komentovala situaci Američanka Stacy Lewis. Sama  druhá hráčka světového žebříčku je srozuměna s tím, že premiéru v nové destinaci nelze jen tak odbýt. „Kvůli sponzorům a budoucnosti musíme hrát i za podmínek, které nejsou dobré.“

Na hřišti s parem 73, o délce 6 075 metrů, se sejde znovu světová špička. Do hry se po krátké přestávce vracejí Tseng Ya-ni a Inbee Park, Stacy Lewis se sem přemístí z minulého týdne, Také Jennifer Johnson povzbuzená výhrou z minulé neděle bude na startu. Nově zařazenou zastávku zámořské ženské série absolvují i česky hovořící golfistky Jessica Korda a Sandra Gal. Utkají se o podíly z dotace 1,3 milionu dolarů (asi 26,4 milionu dolarů). Přímořská poloha dává hřišti větrný charakter, voda meandruje mezi fairwaye. Kvalitou se resort řadí do top 10 v Karibské oblasti.

Odkazy: … Ocean Club Golf CourseSatelitní mapa hřiště Stránky turnaje


.