obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Půjde LET po křídla LPGA ?

20.08.2017 | Boris Šetina | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Logo_LPGA-LET(golfchannel.com) Ladies European Tour (LET), kterou hraje naše Klára Spilková prožívá těžké časy. Ačkoli je pomalu září, uspořádala LET mimo majorů pouze šest akcí. Letošní kalendář má pouhých 15 událostí.

Pomoc trápící se LET možná přijde ze zámoří. Představitel LPGA Mike Whan řekl pro golfchannel.com, že má vážný zájem pomoci skomírající LET. Před několika týdny již zahájil rozhovory s jejím vedením na prvním společném podniku, Aberdeen Asset Scottish Ladies Open.

Whan předloží představenstvu LET do konce roku plán přechodu LET po křídla LPGA.

Další dobrou zprávou je, že se do diskuse o pomoci chce zapojit také mužská European Tour. Mike Whan a přestavitel European Tour Keith Pelley budou spolupracovat na předložení společné vize pomoci evropské ženské sérii.

Pro Whana je zdraví LET mimo jiné důležité také pro společné pořadatelství Solheim Cupu, který právě probíhá.

Na Ricoh Women’s British Open před dvěma týdny vyzvala hráčka Catriona Matthew ke změně vedení LET. O týden později odešel z funkce generální ředitel společnosti LET Ivan Khodabakhsh. Operativu převzal předseda představenstva LET Mark Lichtenhein.

Komisař LPGA Mike Whan se ukázal jako schopný krizový manažer. LPGA se v těžké ekonomické situaci rozpadla v roce 2010. Kalendář se v roce 2011 srazil na pouhých 23 turnajů se 40 miliony dolarů Prize Money.
Whan přestavěl túru tak, že letošní program obsahuje 34 událostí s více než 67 miliony dolarů celkových Prize Money.

Whan míní, že by nevadilo by vytvořit nějaký most pro hráčky LET, aby hrály na LPGA, ale netrvá na tom, že by se LET měla stát satelitní túrou. „Bylo by rozumné, aby se hráčky LET mohly v průběhu sezóny kvalifikovat na LPGA, ale netrvám na tom,“ říká Whan.

O tom, jak se LPGA, European Tour a LET dohodnou, jaká bude budoucnost evropské ženské túry se dozvíme koncem roku.

.