Puerto Rico Open

10.03.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – Puerto Rico Open presented by seepuertorico.com, Trump International GC, Rio Grande, Portoriko
(7. – 10. března, časový posun: -5 hodin)

Neděle – finálové kolo
Osmnáctá jamka všechno obrátila naruby. Ještě než hráči v posledním flightu odpálili závěrečné drivy, vedl Fabian Gómez o ránu před Scottem Brownem. A taky před Jordanem Spiethem, jenž už měl dohráno. Jenže pětipar všechno změnil. Argentinec přehrál třetí ranou green do bunkeru, minul putt do paru a zahrál bogey. Američan naopak dosáhl na birdie a místa si vyměnili. Brown zakončil turnaj výsledkem 70 (-2), protože po eaglu na dvojce střídal lepší okamžiky s horšími. Konečná cifra u jeho jména po dvaasedmdesáti jamkách je -20. Spieth a Gómez byli o ránu horší.
„Myslel jsem, že budu potřebovat eagle, tak jsem zůstal agresivní,“ svěřil se devětadvacetiletý Brown. „Při posledním puttu jsem byl pěkně nervózní.“ Získal k finanční prémii 630 tisíc dolarů jen 300 fedexcupových bodů místo 500 z turnajů vyšší kategorie, nikdy nebyl takhle vysoko. Na PGA Tour hraje teprve druhým rokem, teď má kartu na další dva a v kapse pozvánku na PGA Championship. Tohle byl jeho teprve druhý letošní start. V Pebble Beach skončil na děleném 30. místě.
Další pořadí: 11. de Jonge (-15), 18. Guthrie, Villegas (-13), 30. Yang, Sabbatini, Karlsson, Cabrera, Cantlay (-11), 39. Stenson, Teater, Išikawa (-10), 50. Daly (-9).

Konečné Top 10:

Sobota – 3. kolo
Vypadá to na argentinskou invazi, neboť o vedení v turnaji se dělí další golfista této země, ale zase jiný než v předchozích dnech. Fabian Gómez zužitkoval páteční vzestup (64) a sobotním výkonem 65 ran (-7) se vyšvihl na první příčku. Spolu s ním ji okupuje ještě Američan Scott Brown, společně se dostali na skóre -18. Vypadá to na jejich souboj o titul, neboť náskok na dělené třetí místo je čtyři údery. Z této pozice budou o úspěch usilovat Američané Blayne Barber, Brian Stuard, Jordan Spieth a Steve LeBrun.
Další pořadí:
15. Romero (-11), 18. Guthrie, Percy (-10),  27. Castro, Cabrera (-9), 39. Karlsson, Sabbatini (-8), 54. Yang, Daly (-6).

Top 10 třetího kola:

 

Pátek – 2. kolo
Argentinec Andrés Romero ve druhém vystoupení  na turnaji zopakoval svůj čtvrteční úvodní výsledek 65 ran (-7) a s celkovým skóre -14 vévodí průběžnému pořadí. O jeden úder za ním je na druhé pozici Scott Brown (-13). O třetí pozici (-12)  se dělí Peter Uihlein a Steve LeBrun.
Romero sice zahrál double bogey na tříparové osmičce, ale rychle se z tohoto nezdaru oklepal a kolo zakončil přesvědčivým birdie, jímž se odpoutal od ostatních. „Pomohlo mi, že jsem se vrátil ke svému starému putteru,“ prozradil lídr. „Ale celkově hraju dobře, veškerá části mé hry se sešly tak, že se mi daří,“ doplnil. „Teď to chce zůstat klidný,“ dodal si kuráže do finálové části turnaje vítěz Zurich Classic z roku 2008 a Deutsche Bank Players Championship of Europe z roku předchozího.
Další pořadí: 21. Stenson, Trahan, Guthrie (-7), 31. Weekley, Išikawa, Sabbatini (-6), 42. DeLonge, Molder (-5), 53. Daly, Leonard, Villegas, Yang (-4), 65. Karlsson, Matteson, Casey (-3).
Cutem neprošli:
Rollins, Imada, Allenby, Atwall, Lowry, Na.

Top 10 druhého kola:

 

Čtvrtek – 1. kolo
Nejlepší start do turnaje měli Argentinec Anders Romero a Australan Cameron Percy. Pokud by se některému z nich podařilo vyhrát, zamířil by do top 30 průběžného pořadí FedEx Cupu. Oba zapsali výsledek 65 (-7), oba přitom zahráli dvě bogey. V počtu birdie se mírně liší, neboť prvně jmenovaný má na kontě ještě i eagle z pětiparové druhé jamky. O ránu zpět na dělené třetí pozici figurují Američané Blayne Barber a Jon Curran, což nejsou členové PGA Tour. Prostředí svědčí také dalšímu argentinskému golfistovi Ángelu Cabrerovi. Dvojnásobný major vítěz se dělí o páté místo s dalšími osmi muži, zatímco jeho syn je až druhý od konce.
Romero vyhrál před pěti lety Zurich Classic, ale letos byl daleko od takové formy. Z pěti startů čtyřikrát neprošel cutem, před týdnem na The Honda Classic nestačilo ani zlepšení ze 75 na 67. „Cítíl jsem, že jsem začal trefovat míč opravdu dobře, o víkendu jsem kvalitně potrénoval a moje hra se mi teď líbí. Dnes jsem zjistil, že na greenu trefím všechno, až jsem si říkal, panebože, já tak skvěle patuju,“ smál se Jihoameričan. A Percy přidal recept na portorické hřiště: „Nesnažil jsem se na to tlačit, drajvoval jsem tak ze tří čtvrtin a držel míč ve hře. Bylo hezké, jak to vycházelo.“
Další pořadí: 14. Karlsson, Stenson (-4),  42. Sabbatini, Yang, Casey, Guthrie, Cantlay, Išikawa, Daly, Duval (-2), 64. Villegas (-1).

Top 10 prvního kola:

 

 

Kdo si představí turnaj v severovýchodním Karibiku jako vysloveně béčkový, nechť se nemýlí. Z výběru startujících: Henrik Stenson, Y.E. Yang, Paul Casey, Jeff Overton. Do hry půjde i čerstvý vítěz kolumbijského turnaje Web.com Tour a loňský amatér Patrick Cantlay, nechybí všudypřítomný John Daly. Argentinský vítěz Masters 2009 Ángel Cabrera bude hrát o stejnou trofej jako jeho syn Ángel Jr. Německý golfista českého původu figuroval v týdnu před turnajem pouze pod čarou přihlášek na čekací listině.

Špičkově obsazený Cadillac Championship tento turnaj jistě zastíní, ale pokud pořadatelé s ohledem na jiné časové pásmo sladí program s Floridou, partner turnaje, jímž je turistická organizace, bude spokojen. Dotace 3,5 milionu dolarů (69 milionů korun) je lákavá, loni se z největšího podílu radoval Američan George McNeill. Hřiště Championship tvoří polovinu resortu miliardáře Donalda Trumpa. Měří 6 921 metrů, má par 72 a skoro všude je voda a zase voda.

Odkazy: …  Trump International GC Hřiště na satelitní mapě …  Stránky turnaje …  Loňské zpravodajství na golf.cz


.