Puerto Rico Open

09.03.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – Puerto Rico Open, Trump International GC, Rio Grande, Portoriko
(6. – 9. 3. 2014, časový posun: -5 hodin)

Neděle – finálové kolo
Návrat na 73 ran (+1), což byl i jeho páteční výsledek, znamenal pro Alexe Čejku pokles na dělené 54. místo, což mu ve fedexcupovém pořadí nijak nepomůže. Německý hráč českého původu se bude muset dál soustředit na Web.com Tour a občas spoléhat na sponzorskou pozvánku turnaje PGA Tour, který nebude tak dobře obsazen. Pochopitelně se ho diváci mohou dočkat tradičně i v Evropě. Co byl platný eagle na sedmnácté jamce, když předtím Čejka zapsal birdie a čtyři bogey. Zakončil portorické vystoupení s konečným skóre -5, deset ran za top 10.
Zvítězil Američan Chesson Hadley s celkovým výkonem -21, o dva údery druhý skončil Danny Lee z Nového Zélandu.
Další pořadí: 3. Martin (-17), 4. Toms, Pettersson (-16), 9. Stroud (-15), 19. Išikawa (-11), 29. Colsaerts (-9), 43. Stuard (-7), 54. Čejka (-5), 64. Brown (-3).

Sobota – 3. kolo
Nejlepším výkonem ze tří dosavadních na turnaji o hodnotě 68 ran (-4) se Alex Čejka ve výsledkové listině posunul za se o něco výš. Dělí se o 42. místo s průběžný skóre -6.  Německý reprezentant českého původu zapsal pět birdie a bogey, na dohled top 10, kde byl ve čtvrtek, to ale není, tam mu schází rovných pět úderů. Do vedení se dostal Američan Chasson Hadley, jenž je na bilanci -16. O ránu druhý je samostatně druhý Novozélanďan Danny Lee.
Další pořadí: 3. Gore, Byrd (-14), 5. Pettersson, Kelly, Toms (-13), 27. Išikawa (-8), 42. Čejka, Stuard, Daly (-6), 53. Colsaerts (-4), 57. Brown (-3).

1. a 2. kolo
Německý profesionál Alex Čejka prošel cutem turnaje PGA Tour nižšího významu. Hraje se o 300 fedexcupových bodů proti normálním pěti stům. Čejka po slušném prvním kole 69 ran (-3) nezopakoval výsledek pod parem a po výkonu 73 (+1) klesl z jedenácté na 55. pozici. V páteční skórkartě má dvě birdie, bogey a double bogey ze čtyřparové třináctky. Průběžné skóre -2 je o ránu lepší než hodnota cutu, ale také znamená šest ran ztráty na top 10 a rovných deset na lídra. Tím je Američan Steve Driscoll s bilancí -12, druhý je o ránu zpět jeho krajan Chesson Hadley. 
Čejka navštívil další z hřišť Donalda Trumpa, jenž vlastní i Doral, dějiště souběžně hraného prvotřídně obsazeného Cadillac Championship, a dal přednost hře o podíly z dotace 3,5 milionu dolarů před startem na Web.com Tour, kde zahájil sezonu vítězstvím v Bogotě. Na Chile Classic se v tomto týdnu hraje pouze o 650 tisíc dolarů. Na přidružený ostrovní stát USA v Karibském moři přiletěli z předních příček fedexcupového pořadí pouze třináctý Brian Stuard, pětadvacátý Chris Stroud a sedmadvacátý Rjo Išikawa z Japonska.

Odkazy: .. GC Rio Grande Hřiště na satelitní mapěstránky turnaje

 

.