Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

První, druhý a třetí hráč světa spolu? Nebo proti sobě? Hvězdný flight v Dubaji vyráží do hry!

10.02.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Emirates Golf Club

Tiger Woods a Martin Kaymer si spolu zahrají vůbec poprvé. V ostře sledovaném flightu turnaje Dubai Desert Classic nechybí ani Lee Westwood. Pořadatelé neodolali a první trojku světového žebříčku pošlou na hřiště pěkně pohromadě.

„Fantastické. Pro diváky,“ komentoval sestavu lišácky první hráč světa Westwood. „Bude to zábava,“ potvrdil s chladnýma očima Woods, jenž klesl na pozici číslo 3. „Bude to hezké. Nevím, co od toho čekat,“ přiblížil se asi nejvíc realitě Kaymer. Jestli bude i v pondělí dvojkou, je ve hvězdách.

Největší zkušenosti z takových situací má samozřejmě Američan: „Pamatuju si, že naposledy jsem byl v takové skupině na US Open v roce 2008.“ Tehdy hrál dvě kola s Philem Mickelsonem a Adamem Scottem. „Hodně jsme se bavili.“

No dobrá, golfisté si neradi připouštějí tlak a tíhu okamžiku. Ale kde je napětí a sportovní soupeření? U Woodse ho nikdo hledat nemůže. „S Leem jsme hráli mnohokrát i na majorech. A vždycky jsem se cítil dobře,“ nenechal se vyvést z konceptu.

Ani Kaymerovi by se nezamlouvalo, kdyby se do věci vnášelo příliš mnoho prestiže. „Neměli bychom na to nahlížet jako na rivalitu. Není to o vítězstvích a porážkách, ale o výzvách, které každý z nás před sebou má,“ odhodlal se Němec záležitost poněkud naředit.

Westwood připomněl, že ač se hraje v Dubaji, turnaj je součástí European Tour a taková věc přitáhne další pozornost k sérii, jejíž věhlas v posledních letech vzrostl. „Budeme se snažit, aby naše hra byla co nejatraktivnější. To přece chtějí lidé vidět,“ zvolil poněkud jiný náhled na věc Angličan.

Jako by už nestačilo, že po roce zase přijel Woods. Podle informací z ředitelství turnaje se prodalo o třicet procent vstupenek víc než loni, kdy chyběl.

Prvenství obhajuje Švéd Robert Karlsson. Westwood byl loni druhý, Kaymer se dělil o čtvrté místo a sám tady byl druhý v roce 2008 právě za Woodsem, jenž turnaj vyhrál dvakrát (předtím 2006).

Tak či onak, až hvězdné trio přijde ve čtvrtek zahájit hru na odpaliště číslo 1 (tee time 12:20 místního času, 9:20 SEČ), bude se něco takového na běžném turnaji evropského okruhu opakovat po sedmnácti letech. V roce 1994 tvořili jeden flight na Johnnie Walker Classic Greg Norman (světová jednička), Nick Faldo (dvojka) a Bernhard Langer (trojka).