První světové ženské mistrovství se bude hrát v Číně na Mission Hills v Hainan

15.01.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Společnost Mission Hills, která v Číně vlastní a provozuje několik špičkových golfových rezortů, minulý týden oznámila, že v jednom z nich bude hostit nový ženský profesionální turnaj s názvem WCL, Světové ženské mistrovství v golfu.

Turnaj se bude hrát na hřišti Mission Hills v provincii Hainan od 2. -4. března a organizovat ho bude Čínská golfová asociace ve spojení s Ladies European Tour a Hainanským oddělením pro kulturu, média a sport. Událost se bude tento rok konat poprvé. Čínská LPGA a LET tak zahájí unikátní tříkolový turnaj, který se bude hrát jak individuálně, tak v týmech a zúčastní se i amatérky. V souladu se světovým žebříčkem budou na týmovou část pozvány vždy dvě hráčky z 18 zemí a regionů, přičemž výsledky se budou počítat součtem bodů každé z nich. Čína bude mít dva týmy. V individuální kategorii je k dispozici 108 míst, na která budou pozvány hráčky podle světového žebříčku a žebříčku Ladies European Tour ze sezóny 2011. European Tour Order of Merit.

Hrací pole bude složeno z nejlepších hráček z LET, China LPGA Tour, LPGA, Korean Professional Ladies Golf Association (KLPGA), Japonskou profesionální túrou (JLPGA) a Australskou (ALPG). Amatérky budou vybrány na základě svých výsledků v turnajích jednotlivých zemí.

Čína má zájem zviditelnit golf, když bude brzy olympijským sportem. Světové mistrovství žen má za úkol podpořit rozvoj ženského golfu v zemi. Na golf se tedy jejich propagace hodně soustředí, a tak můžou profesionální turnaje jen zlepšit rozvoj hráčů a hráček.

Mission Hills Group je vlastník a také operuje na hřištích v Shenzhenu, Dongguanu a v Hainanu. Společnost také organizovala více, než 100 mezinárodních turnajů včetně Světového golfového šampionátu v roce 1995, Tiger Woods China Challenge v roce 2001. V roce 2007 e Mission Hills stala také hostitelem turnaje Omega Mission Hills World Cup. Mission Hills Hainan leží ve vulkanickém regionu na ostrově Hainan, v rezortu najdeme celkem deset golfových hřišť. Všechna hřiště jsou postavena podle návrháře Briana Curleye a vzdávají čest klasickým americkým hřištím z přelomu dvacátého století. Jamky byly stavěny tak, aby se co nejlépe vyhnuly hustému původnímu lesu. Bunkery jsou poměrně hluboké a hráči musí hrát mnoho úderů naslepo.


Aneta Zárubová