WPGA International Challenge

16.10.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Daniela Proroková

LET Access – WPGA International Challenge, Levenheat, Anglie
(16. – 18.10.2014, časový posun -1 hodina)

Sobota – poslední kolo
Česká profesionálka Daniela Proroková se rozloučila s turnajem výsledkem 76, složeným ze šesti bogey a dvou birdie. Celkový výsledek 72,75,76 +7 ji řadí na konečné 28. místo (+7), do první poloviny pořadí.

Pro vítězství si kráčela Francouzka Melodie Bourdy (-7). Dostihla ji však Dánka Daisy Nielsenová, která ji o vítězství připravila na druhé jamce rozehrávky.

Proroková si polepšila o pět míst v žebříčku, je na 43. místě.

Daniela Proroková

Pátek – 2. kolo
Daniela Proroková se v druhém kole zhoršila o tři údery, hrála čtyři bogey a jediné birdie. S rezervou pěti ran prošla cutem a se skore +3 přenocuje na 21. pozici.

V čele leaderboardu je čtveřice hráček se skore -5. Jsou zde Norka Daffinrud, Dánka Nielsen, Angličanka Ellies a Francouzka Bourdy.

Z nám známých jmen je na stejné příčce s Prorokovou česky mluvící Němka, amatérka  Franziska Friedrich, dorostenecká mistryně ČR 2011.

 

Daniela Proroková

Čtvrtek – 1. kolo
Česká hráčka Daniela Proroková došla první kolo v paru a zařadila se mezi deset nejlepších hráček úvodního kola. Čtyři birdie, dvě bogey a jedno double bogey dávají s pary součet 72 úderů a umístění na  10. pozici (E).

V čele je dvojice Angličanek s výsledkem 69 (-3) Charlote Ellis a Charlie Goddal.

Další pozice: 3. Bourdy (-2), 5. Sanz Barrio (-1), 15. Valvassori, Alonso (+1), 32. Rossi (+3), 43. Friedrich (am), Rominger (+4),

 

Před turnajem
Česká profesionálka Daniela Proroková je jedinou českou účastnicí posledního turnaje sezóny, který zajistí pěti hráčkam kartu na LET 2015. Jsou zde nejen obvyklé hráčky LET Access, ale také několik hráček LET, kterým jde o kartu na příští rok nebo nehrají v Jižní Africe. Proroková vstupuje do turnaje z 48. místa žebříčku LETAS.

Hraje se na hřišti klubu Stoke by Nayland Hotel Golf & Spa s parem 72 a délkou 5.714 metrů.

Dotace turnaje je 30.000 eur, zhruba 820.000 českých korun.

Odkazy: StokeHřiště na satelitní mapěStránky turnaje

.