Dva Češi na ProGolf v Haugschlagu

23.05.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Lukáš Tintěra

ProGolf Tour – Haugschlag NÖ Open, Golfresort Haugschlag, Rakousko
(21. – 23. 5. 2014, bez časového posunu)

Pátek – finálové kolo
Závěr za 73 ran (+1) a konečné skóre ve stejné výši znamenají pro Lukáše Tintěru konečné 30. místo. Český golfista hrál čtyři birdie a pět bogey. Při svém premiérovém startu na satelitním turnajovém okruhu si připsal 313,25 eura.
Suverénně zvítězil Němec Sean Einhaus (-19). Na druhého krajana Marcela Schneidera má náskok osmi úderů. V čele Order of Merit je právě Schneider se ziskem 16 013,25 eura.

Čtvrtek – 2. kolo
Zlepšením na 72 ran (-2) potvrdil Lukáš Tintěra postupové ambice a zahraje si finálové kolo. Zlepšení bylo zapotřebí, protože hranice cutu se ustálila na hodnotě +1. S celkovým skóre na úrovni even par tedy jediný český zástupce ve startovním poli přešel na pozice zajišťující finanční zisk. V jeho skórkartě je pět birdie a tři bogey, k závěrečnému dějství vyrazí Tintěra z dělené 33. pozice.

V čele leaderboardu se osamostatnil Němec Sean Einhaus, autor nejlepšího výkonu turnaje 64 (-8) . S bilancí -13 má náskok pěti úderů před krajanem Marcelem Schneiderem na druhém místě.

Středa – 1. kolo
Nadějný začátek Lukáše Tintěry má podobu 74 ran (+2), s nimiž se český golfista figuruje na 52. místě průběžného pořadí. O cut bude muset zabojovat, ale může na něj směle myslet. Zejména, pokud se ve druhém kole vyvaruje série tří bogey na závěrečných třech jamkách hřiště. Do té doby se pohyboval kolem paru a po birdie na patnáctce byl dokonce pod ním, závěr mu však nevyšel.
Ladislav Ťupa ukončil své působení v Haugschlagu už po první devítce, v jeho případě to byly jamky 10 až 18. Po začátku bogey – bogey – birdie přišly komplikace. Na každé z jamek 13, 14 a 18 nabral dva údery navíc a s průběžným skóre +7 odstoupil.
Vedou Němci Patrick Kopp a Sean Einhaus po výkonu 67 ran (-5).

Před turnajem
Oproti minulým letům je česká účast na oblíbeném hřišti z druhé strany hranic proti neméně populárnímu Mnichu v Nové Bystřici nepoměrně chudší. Příčinou jsou příležitosti pro tuzemské profesionály startovat na Challenge Tour a nabitý kalendář Czech PGA Tour právě v tomto období. Loni jich tu bylo čtrnáct, letos turnaj nalákal jen Ladislava Ťupu a  Lukáše Tintěru, jenž přejíždí okamžitě z Kunětické Hory, ale není divu, že se vrací, loni obsadil dělené šesté místo. Hřiště s parem 72 má délku z bílých odpališť 6 396 metrů, dotace činí klasicky 30 tisíc eur (824 250 korun).

Odkazy: … Golfresort Haugschlag Hřiště na satelitní mapě …  Loňské zpravodajství na golf.czOrder of Merit

.