Šest Čechů na ProGolf v Německu

30.07.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

ProGolf Tour – Castanea Resort Open, Golfresort Adendorf, Adendorf, Německo
(28. – 30. 7. 2014, bez časového posunu)

 

Filip Mrůzek

Středa – finálové kolo
Filip Mrůzek završil jedinečný výkon bezchybným kolem za 66 ran (-6) a s celkovým skóre -12 obsadil druhé místo, dva údery za vítězným Julianem Kunzenbacherem. Němec hrál v závěrečném kole stejně jako český golfista. Zlepšili se i jeho krajané, Marek Nový obsadil dělené šestnácté místo, Stanislav Matuš se podělil o osmatřicáté.

Mrůzek tentokrát zvládl i první devítku jamek, na níž v předchozích dvou dnech ztrácel. Teď zahrál tři birdie a další tři přidal na druhé polovině. Nový má za sebou také bezchybné kolo, po třech birdie přinesl 69 (-3), tři rány v mínusu je jeho konečné skóre. Matuš hrál nakonec také pod par 71 (-1) a dotáhl to na bilanci +1.

Mrůzek získal prémii 3 000 eur a ve finančním žebříčku se posunul na 29. místo (5 086,67). K dosažení postupové hranice na Challenge Tour by potřeboval dvakrát vyhrát.

Úterý – 2. kolo
Tři Češi jdou dál. Filip Mrůzek zahrál podruhé za sebou 69 ran (-3) a usadil se na dělené čtvrté příčce. S průběžným skóre -6 stíhá nejlepší hráče turnaje, kteří jsou tři a mají náskok dvou úderů. Cutem prošel i Marek Nový, jenž se zlepšil na 70 ran (-2) a s bilancí even par se může těšit na středeční finále. Těsně se do něj protlačil i Stanislav Matuš, jenž podruhé přinesl 73 (+1). Zbylá trojice končí, Ondřej Špůr byl diskvalifikován.

Mrůzek má ve skórkartě sice double bogey ze čtyřparové sedmičky, ale znovu mu skvěle vyšla druhá devítka německého hřiště. Nasbíral tu pět birdie a měl vystaráno. Nový v Adendorfu snížil počet bogey na tři a hlavně zvýšil množství birdie na pět, pro změnu je sbíral hlavně na první devítce. Matušův poměr birdie – bogey je 3:4.

Mizerný den po jiném mizerném dnu má za sebou Špůr. K pondělní bilanci +12 začal i ve druhém kole přidávat ránu za ranou, až se dostal na +28. Nebyl na tom nejhůř ze všech, tři konkurenti byli za ním ale Čech byl na sedmnácté jamce diskvalifikován.

Výsledky a umístění Čechů: 4. Mrůzek -6 (69+69), 31. Nový E (74+72), 44. Matuš +2 (73+73), 99. Mikulík +12 (74+82), 111. Špůr +16 (79+81), Ťupa diskv.

Pondělí – 1. kolo
Filip Mrůzek vykročil skvěle, zahrál 69 ran (-3), zatímco ti další Češi budou o cut bojovat. Stanislav Matuš hrál 73 (+1) a má solidní šanci, tu živí díky výkonu 74 (+2) také Marek Nový a na poslední chvíli přihlášený Jakub Mikulík. Daleko za postupovou hranicí je Ladislav Ťupa po výsledku 79 (+7) a Ondřej Špůr zažil noční můru profesionálního golfisty v podobě zápisu 88 ran (+16).

Změřit síly s konkurencí se vydali čtyři čeští hráči, ačkoli ani jeden už nemá šanci dostat se mezi postupovou pětku na Challenge Tour, leda by vyhrál několik ze zbylých pěti turnajů, které se ještě v této sezoně uskuteční. S tímto cílem přitom zahajoval rok Marek Nový a podobné ambice chová i Stanislav Matuš. Tuto dvojici doplní Ladislav Ťupa a Filip Mrůzek. Posledně jmenovaný tu loni skončil na dělené jednadvacáté pozici a cutem prošel i Lukáš Tintěra, jenž se umístil o tři příčky výše. Mistrovské hřiště s parem 72 měří 6 175 metrů, má dvě různé devítky, ale na obou hraje velkou roli voda.

Odkazy: … Golfresort Adendorf … Satelitní mapa hřiště … Loňské zpravodajství na golf.cz

.