ProGolf Tour: Sueno Dunes Classic

28.01.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Sueno Dunes Classic, Sueno Dunes, Belek, Turecko
(27. – 29. ledna, 2013, časový posun: +1 hodina)

Pondělí – 2. kolo
Konec nadějí! Ani jeden z českých golfistů neprošel cutem o hodnotě +1. O plné dvě rány to nevyšlo Stanislavu Matušovi, jenž měl k úspěchu z celého kvarteta nejblíž. Jenže se oproti solidnímu vstupu do turnaje zhoršil o pět úderů. Přitom to ještě po první devítce vypadalo nadějně. Zkáza začala na dvanáctce, tam se vinou bogey Matuš dostal na denní even par. Vzápětí zahrál další bogey a z rovnováhy jej vyvedla čtyřparová patnáctá jamka, na kterou nenašel recept. Stejně jako v neděli zde zaznamenal double bogey a nakonec z toho bylo kolo za 73 ran (+4), celkově klesl na +3. 
Ostatní Češi zůstali bez šance na cut. Jan Zedníček zopakoval výsledek 71 a v konečném účtování je o úder horší než Matuš. Nevedlo se Lukáši Tintěrovi, jehož 74 a 75 ran dává výsledek +11, ani Luboši Vávrovi. Ten dokonce zápisy 80 a 84 obsadil poslední místo ze všech klasifikovaných.
Ve vedení se udržel Skot David Law s průběžným skóre -11. Před dalšími v pořadí má náskok tří a více ran.

Neděle – 1. kolo
Stanislav Matuš začal opět nejlépe z českých golfistů a navázal na předchozí úspěšný vstup do sezony podobným výsledkem, zatím v úvodním dějství. Jeho výkon 68 ran (-1) stačí na průběžné dělené patnácté místo. Po double bogey na patnácté jamce byl Matuš dokonce jednu nad, ale na druhé devítce srazil dvěma birdie skóre pod úroveň paru.
Dalším jeho krajanům se zdaleka tak nedařilo. Jan Zedníček je se skóre +2 na 53. místě a může pomýšlet na cut. Ten je už poměrně vzdálen Lukáši Tintěrovi, v jehož zápisu převládají bogey a také je tam jedno tuplované. S výsledkem +5 a z 81. pozice se to bude nahoru těžko šplhat, Luboš Vávra na poslední 93. příčce (+11) je víceméně bez šance.
Vede Skot David Law po výkonu 62 ran (-7), německý vítěz prvního turnaje Phillip Mejow se dělí o třetí místo.

Odkazy: Odkazy:     Sueno Dunes ……..  Hřiště na satelitní mapě …. Loňské zpravodajství na Golf.cz

 

.