ProGolf Tour – Matuš a Egypt, díl druhý

28.03.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

ProGolf Tour – Red Sea Ain Sokhna Open, Sokhna Golf Club, Ain El Sokhna, Egypt
(26. – 28. března, +1 hodina)

Čtvrtek – finálové kolo
Další zlepšení přineslo Stanislavu Matušovi nejlepší letošní umístění na okruhu. Při osmi startech čtyřikrát neprošel cutem, ale čerstvým děleným dvanáctým místem překonal svou šestnáctou pozici z úvodního podniku v Turecku. Ve finálovém kole v Egyptě hrál český golfista 70 ran (-2) a stlačil průběžné skóre na -2. Měl zdařilý finiš, protože čtvrté ze svých birdie zahrál na poslední jamce. Polepšil si tím pádem o tři příčky.
Vítězem se stal francouzský profesionál Antoine Schwartz, jenž ještě zvýšil výsledný náskok na sedm úderů. Ve čtvrtek hrál 69 (-3) a jeho konečná bilance -15 je na ProGolf Tour naprosto špičková. O druhé místo se podělili Angličané Craig Farrelly a Christopher Mivis z Belgie.

Středa – 2. kolo
Zlepšení o dvě rány vyneslo Stanislavu Matušovi účast ve finálovém kole a začne ho dokonce ze slibného 18. místa. Od top 10 je při bilanci even par vzdálen tři údery. První devítku zakončil český golfista s jedním bogey a jedním birdie na kontě, po druhém bogey se na jedenácté jamce spadl blíž ke hranici cutu, ale stále to bylo relativně bezpečně nad ní (posléze se ustálila až na hodnotě +4). Na třináctce Matuš opět skóroval a výchozí postavení pro čtvrteční závěr turnaje vylepšil na čtyřparu č. 18. Byl z toho výsledek 71 ran (-1).
Z trojice Francouzů vydržel nasazené tempo Antoine Schwartz a druhým kolem za 66 ran je s bilancí -12 bezpečně lídrem. Čtveřice konkurentů na dělené druhé pozici zaostává o plných sedm úderů.

Úterý – 1. kolo
Nadějný začátek, ale nedávající žádnou jistotu. Stanislav Matuš začal výkonem 73 ran, tedy jeden úder nad parem, což by teoreticky mohlo stačit na postup do finálového kola, pokud by to český golfista zopakoval. Momentálně figuruje na děleném třicátém místě. Na průnik výš ambicioznímu hráči ale nestačí. Především má ve skórkartě znovu double bogey, a to z pětiparové sedmičky. Pokud se k tomu přidají dvě prostá bogey, jsou tři birdie na kompenzaci málo.  
O nejlepší výsledek úvodního dne se podělili dva Francouzi. Antoine Schwartz i Romain Schneider zapsali 66 ran (-6) a vedou o jeden úder před svým krajanem Mathieuem Beyem.

Napůl stejné hřiště, napůl stejný název, v němž se opět objvuje Rudé moře, úplně stejný resort. A také opět jen jeden Čech ve startovním poli, Stanišlav Matuš. Sokhna Golf Club disponuje sedmadvaceti jamkami a tentokrát se bude hrát varianta devítek B/C. Na rozdíl od kombinace A/B na turnaji před týdnem bude hřiště kratší, tentokrát jen 6 072 metrů, což mírně zvýhodní hráče s přesnou krátkou hrou. Hraje se tříkolově o podíly ze standardní dotace 30 tisíc eur.

Odkazy: … Sokhna Golf ClubHřiště na satelitní mapěOrder of Merit

.