Profesionálové, jak si je nepamatujete

05.09.2013 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Tiger Woods, varianta blond

I golfoví profesionálové jsou jenom lidé. Mají své slabé stránky a rozličné povahy, které přinášejí veselé i svízelné situace. Golfové legendy ale mají i zajímavé životní příběhy. Pojďme si některé z nich připomenout. Čas letí a člověk zapomíná.

Tiger Woods si před dvanácti lety kvůli pobavení rodiny a přátel nechal obarvit vlasy na blond. Vydržel nový model nosit ale jen několik dní, na další turnaj už měl původní barvu. Fotografie z té doby jsou ale unikátní.

Jesper Parnevik je znám svou inteligencí a precizním přístupem k životu. Jednou se mu však podařilo během několika dní čtyřikrát ztratit letenku. A to na stejný let. Zřejmě si zapomněl otočit kšilt čepice nahoru.

Davis Love III si kvůli Nissan Open 1998 v Los Angeles rezervoval hotel, koupil si letenku a dokonce si v rámci charity domluvil schůzku s nemocným chlapcem. Nikam však nejel, protože se zapomněl na turnaj přihlásit.

Nick Faldo se stal golfistou i přes protesty své matky. Ta se sice nakonec s činností svého slavného syna smířila, ale vždy chtěla, aby se stal modelem. Prý jen proto, že měl nádherné nohy. Profíci ale kraťasy nenosí.

Sergio García hořce litoval, že před deseti přijal nabídku stát se aktérem slavnostního výkopu zápasu v australském fotbalu v Perthu. Profesionál si při tom natáhl stehenní sval, na Johnnie Walker Classic hodně trpěl a neprošel cutem.

Gary Player, který nedávno podruhé navštívil Česko, umí snad všechno. I zpívat. V roce 1970 nahrál album Gary Player Sings, na kterém jsou mimo jiné i hity Deep in the Heart of Texas nebo When the Saints Go Marching In.

Sam Snead hodně dráždil funkcionáře v Augusta National, když před Masters 1942 odehrál cvičné kolo bos. Málokdo ví, že hrát golf bez bot se naučil v mládí v horách ve Virginii.

Mattu Kucharovi se na stejném turnaji, ale v roce 2010, podařila neuvěřitelně přesná rána. Trefil s přímo do plastikového kelímku, ve kterém měl Jason Thompson pití. Kuchar beztrestně dropoval a zahrál par, ale divákovi nové pití nezaplatil.

Bobby Jones měl velké problémy s alkoholem. Za vše mohla jeho obrovská nervozita, kterou před turnajem potlačoval tím, že do sebe vždy kopl láhev whisky. Navíc nebyl schopen cokoli pozřít, takže během akce shodil několik kil.

Dough Sanders byl na PGA Tour největším fintilem. V šatně měl 200 kalhot a více než 100 párů bot. Celou kariéru si udržoval stejnou váhu, protože se mu nechtělo posílat tolik kalhot ke krejčímu na povolení. Zda pil whisky, ale nevíme.