Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Proč je Laura Daviesová úspěšná? Netrénuje!

05.03.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

daviesI když je často terčem posměchu, kvůli své nechuti k tréninku, má za sebou Laura Davies velké úspěchy, už hraje svou 23. sezónu a za tu dobu utrpěla, v porovnání se svými kolegyněmi, jen velmi málo zranění.

Daviesová dorazila na ANZ Australian Ladies na Gold Coastu jako 73. hráčka světového žebříčku poté, co minulý týden vyhrála New Zealand Open. Byl to už navíc její 39. titul na Ladies European Tour.

Také vyhrála 4 majory, včetně U. S. Open v roce 1987 a je velmi blízko k dostání se do golfové síně slávy s tím, že potřebuje už jen jeden major, nebo dvě výhry na LPGA.

V poslední době hraje velmi konzistentně, osm po sobě jdoucích kol pod par. S takovou kondicí od síně slávy opravdu není daleko. Šestačtyřicetiletá hráčka odůvodňuje svou vytrvalost i současnou formu tím, že málo trénuje a spíše se šetří.

„Všude dnes slyšíte o mladých hráčích, kteří jsou samé zranění, je dost pravděpodobné, že to má co dočinění s ustavičným tréninkem,“ řekla Davies na Gold Coastu. “Pokud chcete hrát tak dlouho, jako já, nemůžete pořád stát na drivingu.”

Těžké deště donutily organizátory na Gold Coastu zrušit středeční pro-am , ale i nyní počasí dovoluje hráčkám trénovat jen minimálně. To Daviesové samozřejmě vyhovuje. Je přesvědčená, že kvůli vlhkému počasí, je hra na turnaji ANZ nakloněna dlouhým hráčkám.

Daviesová se také těší na možnost pojistit si výhru pátého majoru.

Na U. S. Open se ještě bude muset kvalifikovat a British Open se hraje na Royal Birkdale, kde to má prý velmi ráda.Daviesová je v Austrálii miláčkem publika. I když tolik netrénuje, myslí si, že v golfu o ní ještě hodně uslyšíme.„Sice stárnu, ale to vůbec neznamená, že nejsem soutěživá, uvidíme.“

 

Aneta75L

Aneta Zárubová