Pro Golf Tour – Nový v Turecku podruhé

26.01.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Pro Golf Tour – Sueno Pines Classic , Belek, Turecko
(25. – 27.1. 2014, časový posun: +1 hodina)

 

Pondělí – 2. kolo
Marek Nový se v druhém kole  zlepšil, zahrál 76 ran (+4), avšak s celkovou bilancí +14 a z děleného 59. místa na projití cutem nemohl pomýšlet, k tomu mu scházely čtyři údery. Pro nepřízeň počasí byl turnaj zkrácen na dvě kola a ještě v pondělí byl ukončen, ale cut rozdělil účastníky na ty, kteří brali odměny a na ty ostatní. Novému zůstal zisk 420,33 eura a s ním v Order of Merit klesl na 43. místo. Vítězem v Sueno Pines se stal Němec Nicolas Meitinger s konečným skóre -6.

Neděle – dohrávka 1. kola
S nepřízní počasí přišla na Marka Nového i nepřízeň ze strany jeho sportovní formy. Úvodní dějství dokončil český golfista s výsledkem 82 ran (+10), což znamená dělené 81. místo z 88 účastníků, kteří dokončili celou osmnáctku. Nový nasbíral šest bogey a dvě double bogey. Pod par zahráli jen čtyři muži, vede Němec Alexander Knappe se skóre 69 (-3).

Sobota – 1. kolo
„Turecko, jak ho známe. Přerušeno pro déšť,“ napsal Marek Nový na svůj facebookový profil. Jelikož v odstávce on-line servisu dodavatelské společnosti pořadatelé tentokrát zveřejňují výsledky až po kompletním kole, nejsou bližší informace o průběžném stavu známy.  První kolo bylo pro nepřízeň počasí přerušeno bude pokračovat v neděli od 8 hodin.

Na druhém hřišti Sueno Golf Clubu  – Sueno Pines – se  od soboty 25. do pondělí 27. ledna odehraje druhý turnaj sezony ProGolf Tour. Turnaje se opět účastní jediný český profesionál Marek Nový. Sueno Pines je hřiště s parem 72 a délkou 6 413 metrů. Na hřišti je 128 bunkerů a 19 vodních překážek. Dotace turnaje je 30 000 eur, asi  825 000 českých korun. Loni zde zvítězil Švýcar Ken Benz.

Odkazy: … Sueno PinesHřiště na satelitní mapěLoňské zpravodajství na Golf.cz

 

.