Stanislav Matuš

PGA of Germany – Wroclav Open, Brzezno, Polsko
(3. – 5.9.2017)

Úterý – finálové kolo
Stanislav Matuš vrátil svoji hru na obvykle vysokou úroveň  a získal konečné 8. místo (-7). V posledním kole hrál čtyři birdie a jediné bogey, 67 ran, tři pod par.
Zvítězil Němec Finn Fleer v rozstřelu s domácím hráčem Adrianem Meronkem (oba -13). Třetí místo získal amatér Mateusz Gradecki, mimo jiné dorostenecký mistr ČR 2011.
Por Matuše jsou důležité body dosažené pronásledovateli na Order of Merit. Jeho náskok se zvýšil, ani Max Schmitt ani Van West nehráli lépe než on. Odstup se zvětšil ve prospěch českého hráče.

Všechny čeká už jenom poslední turnaj v německém Adendorfu, kde se o postupu Stanislava Matuše na Challenge tour rozhodne.
Loni zde Matuš vstupoval do turnaje z 10. místa Order of Merit. Byl sice úspěšný, skončil na 4. místě a posunul se na 9. místo, ale stejně jako letos postupovalo pouze prvních pět hráčů Order of Merit.

Konečné pořadí      Order of Merit

Skorkarty Stanislava Matuše – 3. kolo

MatusSkorkartaWeocla173k

*

Z_matusDSC_2942

Pondělí – 2. kolo
Matuš v druhém kole polevil. Hrál o šest úderů více, 71 ran. Stálo ho to osm pozic, klesl na 12. místo (-4).
Do čela se rekordním výkonem 63 ran, sestaveným  z osmi birdie a jediného bogey, postavil Francouz David Antonelli.
Tomáš Holoubek po výkonu 83 a 80 neprošel cutem.

Do Top 10 se na šesté místo natlačili polští hráči Adrian Meronk a Mateusz Gradecki (oba -6).
Němec Max Schmitt je na 30. pozici (+1), Holanďan  Van West na 47. místě (+4).

Leaderboard

Skorkarta Stanislava Matuše – 2. kolo

SkorkartaMatusWroclav17_2k

*-

MatusSt_29022016_03Blue

Neděle – 1. kolo
Osm birdie, jedno bogey a jedno double bogey, 65 ran, pět pod par. To je obsah skorkarty Stanislava Matuše z prvního kola Wroclav Open. Matuš dělí čtvrté místo (-5).
Vede Němec Finn  Leer (-9).
První z pronásledovatelů Matuše na žebříčku Order of Merit Max Schmitt je 50. místě (+2), Holanďan Van West ještě o ránu dále, na 58. místě (+3).

Tomáš Holoubek hrál 83 ran a je na 88. místě (+13).

Turnaje se účastní polští amatéři, mezi kterými je i dorostenecký mistr ČR z roku 2011 Mateusz Gradecki. Dělí 9. místo (-4).

Leaderboard

Skorkarta Stanislava Matuše – 1. kolo

SkorkartaMAtusWroclav17_1k

*

Z_MatusPGT-98

Úvod
Stanislav Matuš má poslední dvě možnosti zlepšit nebo udržet svoji pátou pozici na žebříčku, která zajišťuje kartu na Challenge Tour 2018. Informace o tom, že postoupí i šestý na žebříčku, když lídr Von Delingahausen už má kartu zajištěnou se ukázala jako nesprávná. Postupuje prvních pět a basta.

Matuš má od hráče před sebou Marco Itenem  značný bodový odstup, kdežto jemu v těsném závěsu dýchají na záda Němec Schmitt a Holanďan Van West.

V turnaji budou hrát aktéři český akcí, Maxmilian Staben, Ben Parker, Maxmilian Walz, Clemens Prader a domácí skvělí hráči Adrian Meronk a Tadeusz Gradecki.  Do turnaje je přihlášen také český profesionál Tomáš Holoubek.

Předposlední podnik se hraje v Brzeznu na hřišti Gradi Golf Clubu, čtyřicet kilometrů severně od Vratislavi.

Odkazy:   Gradi Golf Club     Hřiště na satelitní mapě      Stránky turnaje